به گزارش دزفول امروز: صبح امروز جمعه، ۲۱ فروردین و همزمان با ولادت با سعادت حضرت زهرا(س)، کلنگ عملیات اجرایی ساخت دو پایگاه اورژانس شهری و جاده ای به همت خیر دزفولی “غلامحسین زاده دباغ” در دزفول به زمین زده شد.

 

عملیات اجرایی پایگاه اورژانس ۱۱۵ شهری دزفول واقع در جاده کمربندی جنوب دزفول با ظرفیت دو دستگاه آمبولانس در زمینی به مساحت ۳۰۰ متر مربع، اهدایی از سوی شهرداری دزفول با کمک هفت میلیارد ریال خیر سلامت دزفولی در مجاورت آغاز شد.

مهندس “عباس پاپی زاده” نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، محرومیت های بخش مرکزی شهرستان دزفول در حوزه سلامت را گسترده خواند و ابراز کرد: بخشی مرکزی دزفول با بیش از ۱۱۰ هزار نفر جمعیت فاقد درمانگاه شبانه روزی مجهز است که نشانگر بخشی از محرومیت منطقه است.

وی خواستار توجه مدیریت جدید دانشگاه علوم پزشکی دزفول به محرومیت های بهداشتی و درمانی شهرها و مناطق حاشیه ای شهرستان دزفول شد.

 IMG_4388

دکتر “یوسف پریدار” سرپرست دانشگاه علوم پزشکی دزفول در مراسم کلنگ زنی این پایگاههای اورژانس، با تجلیل از خیرین سلامت و مشارکت جامعه خیرین دزفول در ساخت فضاهای بهداشتی و درمانی گفت: خیرین سلامت دزفول در کشور زبان زد هستند و به اندازه اعتباراتی که دولت در بخش بهداشت و درمان به دزفول اختصاص می دهد، در این حوزه سرمایه گذاری می کنند.

وی با بیان اینکه بر اساس برنامه پنج ساله،تعریف شده برای دانشگاه علوم پزشکی دزفول تعداد پایگاههای اورژانس شهری و جاده ای زیرمجموعه این دانشگاه در شمال خوزستان باید به  ۲۷ پایگاه برسد، گفت: تا کنون موفق به راه اندای ۲۳ پایگاه اورژانس ۱۱۵ شده ایم و مقدمات برای ساخت چهار پایگاه باقی مانده انجام شده است.

 IMG_4410

“غلامحسین زاده دباغ” خیر سلامت، امدادگران اورژانس را فرشتگانی خدوم توصیف، آمادگی خود را برای ساخت پنج پایگاه اورژانس در پنج ورودی شهر دزفول با نام شهدای دزفول و حضرت زهرا(س)اعلام و افزود: علاوه بر تامین هزینه ساخت پایگاههای اورژانس ، آمبولانس های مورد نیاز این پایگاهها نیز تامین خواهد شد.

همچنین با حضور فرماندار ویژه دزفول، نماینده مردم دزفول در مجلس، شهردار و تنی چند از مسئولین شهری دزفول، کلنگ ساخت پایگاه اورژانس جاده ای ۱۱۵ با ظرفیت یک دستگاه آمبولانس در جاده دزفول – شوش نیز با ۳۰۰ متر مربع زمین و هفت میلیارد ریال کمک این خیر سلامت به زمین زده شد.

پایگاه اورژانس مستقر در جاده دزفول به شوش در حال حاظر مستقر در کانکس هستند که با ساخت این مرکز اورژانس جدید، بسیایر از مشکلات آنها برطرف می شود.

IMG_4342

“محمد افضل زاده” رئیس مرکز فوریتهای پزشکی دانشگاه علوم پزشکی دزفول نیز در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز گفت: بر طبق استاندارد پایگاه های اورژانس باید در ساختمان مستقر شوند ولی با توجه به ضرورت پایگاه اورژانس جاده ای مستقر در جاده دزفول به شوش برای ارائه خدمات به حادثه دیدگان در کانکس مستقر شدند که مشکلات عدیده ای برای امدادگران ایجاد کرده بود که با همت این خیر عزیز که ساخت پایگاه را تقبل کرده اند، بخشی از این مشکلات برطرف و قادر خواهیم بود خدمات بهتری را  ارائه کنیم.

IMG_4434

IMG_4328

انتهای پیام/