به گزارش دزفول امروز به نقل از مرکز خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول؛‌ دکتر عبدالرضا پاژخ مدیر این مرکز با اعلام این خبر گفت: با توجه به استقبال زیاد داوطلبان در جنوب و غرب کشور و برخی کشورهای همجوار به ادامه تحصیل و یا مهاجرت، نیازمند گذراندن این آزمون بین المللی می باشند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول به عنوان اولین نمایندگی آزمون آیلتس در استان خوزستان برگزار می کند. لذا هموطنان مـتقاضی در جنوب و غرب کشور و کشورهای همجوار می توانند جهت شرکت در این آزمون به وب سایتielts.iauset.com  مراجعه نمایند.

در حال حاضر واحدهای دانشگاه آزاد اسلامی علاوه بر تهران شهرهای شیراز، رشت، اصفهان و کرمانشاه برگزارکنندگان این آزمون می باشند  که واحد دزفول نیز به این مراکز پیوست.

مدیر مرکز آزمون  IELTS واحد دزفول در مورد نحوۀ ثبت نام گفت: ثبت نام  در زمان های تعیین شده بر روی وب سایت ielts.iauset.com  بصورت آنلاین انجام می شود. هر داوطلب می تواند با مراجعه به این سایت پس از اطمینان از فعال بودن پروفایل خود نسبت به ثبت نام اقدام نماید. نکتۀ مهم این که انصراف پس از ثبت نام قطعی در این آزمون امکان پذیر نیست.

زمان ثبت نام

آزمون آکادمیک/جنرال ۳۰ می ۲۰۱۵ ( ۹ خرداد۹۴) در تهران، شیراز و دزفول: مهلت ثبت نام ۱۷- ۲۵ فروردین۹۴

آزمون آکادمیک ۱۳ اگوست ۲۰۱۵ ( ۲۲ مرداد۹۴) در همدان، اصفهان و دزفول: مهلت ثبت نام ۱۸ – ۲۶ خرداد۹۴

آزمون آکادمیک/جنرال ۸ اکتبر ۲۰۱۵ ( ۱۶ مهر۹۴) در تهران و دزفول: مهلت ثبت نام ۲۱ – ۲۹ مرداد۹۴

آزمون آکادمیک ۱۹ دسامبر ۲۰۱۵ ( ۲۸ آذر۹۴) در تهران، اصفهان و دزفول: مهلت ثبت نام ۵ – ۱۳ آبان۹۴

پاژخ درخصوص کیفیت برگزاری این آزمون در ایران گفت: دانشگاه آزاد اسلامی در برگزاری آزمون IELTS یکی از موفق ترین برگزارکنندگان این آزمون شناخته شده که به خاطر همین موضوع ایران، نیوزلند و روسیه جوایزی را دریافت کرده اند. دکتر پاژخ درخصوص نحوۀ برگزاری این آزمون افزود: این آزمون در دو بخش کتبی و شفاهی برگزار می گردد که داوطلبان باید ۲ روز برای این آزمون به مکان های مورد نظر مراجعه کنند در روز اول که اختصاص به آزمون کتبی دارد هر داوطلب ۳ ساعت زمان خواهد داشت تا به سؤالات پاسخ گوید بعد از آن داوطلبان در روز دیگر برای مصاحبه مراجعه خواهند کرد که حدود ۱۵ دقیقه برای هر نفر در نظر گرفته می شود.

درباره آزمون IELTS

IELTS یک امتحان زبان انگلیسی است و از اعتباری بین المللی برخوردار می باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند.

امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار میشود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می کند و چهار توانائی Listening, Speaking, Reading and Writing را مورد ارزیابی قرار می دهد.

بسیاری از دانشگاهها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است. در حال حاضر این امتحان در بیش از ۲۷۰ مرکز امتحانی واقع در ۱۱۰ کشور مختلف دنیا برگزار می گردد.

نمرات IELTS

در آزمون IELTS در هر بخش نمره ای مجزا به شر کت کننده داده می شود تا فرد مهارت خویش را در هر بخش به شکل جداگانه محک زند. نمره هر بخش از امتحان بین صفر تا ۹ می باشد. نمره کلی امتحان با معدل گیری از نمره چهار بخش امتحان محاسبه می گردد.

در مجموع نمره این آزمون از ۹ محاسبه می شود، که اخذ کنندگان نمره ۱ ( ضعیف ترین ) تا نمره ۹ (قویترترین) فرد را تشکیل می دهد . نمرات دو بخش Listening , Reading نیمی از نمره نهائی را تشکیل می دهد و دو قسمت دیگریعنی Writing و Speaking نیز در نمره نهایی و زمان پذیرش فرد تاثیر به سزایی دارا می باشد.

شرکت کنندگان در امتحان IELTS به طیف وسیعی از سوالات بسیار ساده تا بسیار مشکل پاسخ می دهند در کارنامه IELTS، علاوه بر نمره کلی، نمره هر بخش بطور جداگانه ذکر می شود. تعبیر هر کدام از نمره های صفر تا ۹ مطابق متن صورت می پذیرد:

· Fluent with complete understanding – Expert User – ۹

· Full operational command, occasional inaccuracies – Very Good User – ۸

· Operational command, occasional inaccuracies – Good User – ۷

· Effective command, inaccuracies – Competent User – ۶

· Partial command, many mistakes – Modest User – ۵

· Limited command, frequent problems – Limited User – ۴

· Only general understanding – Extremely Limited User – ۳

· Only basic understanding with difficulty – Intermittent User – ۲

· No language ability – Non User – ۱

· N/A – Did not attempt the test – ۰

هر دانشگاه برای پذیرش متقاضیان حداقل نمره ای را مشخص می کند و اکثر آنها حداقل نمره کلی ۶٫۵ را می خواهند بطوریکه نمره هر بخش هم از ۶ کمتر نباشد (البته این قاعده کلی است و هر دانشگاه شرایط خاص خود را دارد). به عنوان مثالی دیگر، برای اینکه حداکثر امتیاز زبان انگلیسی را جهت مهاجرت به کانادا کسب نمایید، باید در هر چهار قسمت امتحان IELTS حداقل نمره ۷ بگیرید.
در روز امتحان ابتدا به سوالات Listening سپس به سوالات Reading و بعد به سوالات Writing پاسخ خواهید داد. تاریخ و ساعت برگزاری قسمت Speaking در روز امتحان به شرکت کنندگان اعلام می شود و معمولا امتحان Speaking از عصر روز امتحان شروع شده و بمدت ۵ روز ادامه می یابد.

تمامی مراحل کتبی امتحان باید با مداد نوشته شود و داوطلبان اجازه استفاده از خودنویس یا خودکار را در هیچ مرحله ای از امتحان کتبی ندارند. نتایج امتحان IELTS دو هفته پس از پایان یافتن آزمون Speaking اعلام خواهد شد و کارنامه فقط به شخص امتحان دهنده داده می شود و از طریق تلفن، فکس و یا email قابل دریافت نیست.

کارنامه این آزمون تا دو سال دارای اعتبار می باشد. هر فرد در صورت عدم اخذ نمره مورد نظر در آزمون قادر است مجدد در آزمون های بعدی شرکت کند. تا ۵ کارنامه برای دانشگاهها و موسسات مورد در خواست شما بصورت رایگان توسط دفاتر برگزار کننده امتحان ارسال می گردد، بشرطی که از تاریخ امتحان شما یک ماه نگذشته باشد. اگر بیشتر از یکماه از تاریخ امتحانتان سپری شود و یا بیشتر از ۵ کارنامه بخواهید برایتان ارسال بشود، به ازای هر کارنامه باید مبلغی را بپردازید.

انتهای پیام/