به گزارش دزفول امروز: رئیس اداره محیط زیست دزفول گفت: یک بهله پرنده قرقی که بدلیل آسیب دیدگی از ناحیه پا توسط یکی از شهروندان دزفول به اداره آتش نشانی شهرستان دزفول تحویل و پس از تحویل پرنده مذکور به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول جهت درمان و مراقبتهای لازم در ۱۳ فروردین، روز طبیعت، پرنده مذکور در طبیعت دزفول رها سازی گردید.

“فرهاد قلی نژاد” افزود: یک قلاده تشی که موجب خسارت به باغ مرکبات در دزفول گردیده بود توسط مالک باغ مذکور با استفاده از قفس زنده گیری گردیده و به اداره حفاظت محیط زیست شهرستان دزفول تحویل و سپس گونه مذکور در منطقه شکار ممنوع قلعه شاداب دزفول رها سازی گردید.

وی با تقدیر از زنده گیری این جانوار توسط صاحب باغ گفت: زنده گیری گونه مذکور توسط مالک باغ مرکبات در جهت پیشگیری از خسارت بیشتر یک اقدام مثبت زیست محیطی بوده و توصیه ما به مالکین باغ ها و مزارع بجای شکار جانور زیانکار آنرا زنده گیری و از محدوده خود خارج نمایند.

رئیس اداره محیط زیست دزفول ادامه داد: شهروندان می توانند در هنگام مشاهده هرگونه پرنده و یا جانور  آسیب دیده موارد را به نزدکترین اداره حفاظت محیط زیست اطلاع و یا پرنده را به آن اداره تحویل دهند.

انتهای پیام/