نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز با اشاره به اتفاق پیش آمده برای دو نوجوان زائر ایران در عربستان، ضمن محکوم کردین این اقدام، رفتار دو مأمور عربستانی را توحش آمیز توصیف و گفت: حکومت غیرمردمی و خودکامه عربستان نشان داده است که به هیچ اصول دینی پایبند نیست.

“عباس پاپی زاده” افزود: بسیار متاسفیم که مدیریت اماکن متبرکه زیارتی مسلمانان جهان در دست این افراد ناشایست است.

وی تاکید کرد: حق ملت های مسلمان است که با آزادی کامل به مکه مکرمه و مدینه منوره وارد شوند و شان و منزلت انسانی آنها هم رعایت شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس، واکنش مجلس شورای اسلامی را به این حادثه ناگوار بسیار تند خواند و اظهار کرد: مجلس به وزارت امور خارجه تذکر داد تا در مناسبات دیپلماتیک ایران و عربستان تجدید نظر شود.

پاپی زاده، علت این اقدام را خشم عربستان از مدیریت قدرتمند جمهوری اسلامی ایران در منطقه و بویژه یمن اعلام و خاطر نشان کرد: عربستان، عصبانیت و ناراحتی خود از قضایای یمن را می خواهد به این طریق اعلام کند.

عضو مجلس شورای اسلامی گفت: اجلاس سران کشورهای اسلامی باید مدیریت مکه منوره و مدینه از چنگال این حکام غیر دینی و کافر عربستان خارج کند و یک مدیریت جهانی اسلامی آن را مدیریت کند.

وی با تاکید بر اینکه شان و منزلت ملت ایران بالاتر از آن است که دستخوش وحشی گری های این چنینی واقع شود، تاکید کرد: قطعا مجلس با این مسئله برخورد خواهدکرد.

پاپی زاده اظهار کرد: مجلس مواضع خیلی محکمی در این خصوص داشته و در این رابطه هم به سازمان حج و  زیارت و هم به وزارت امورخارجه تذکرات لازم داده شده و به آنها اعلام شده که با سفیر عربستان در ایران برخورد لازم صورت گیرد و اگر لازم شد از نظر دیپلماتیک مسائل مورد نیاز انجام شود.

نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم تجدید نظر حجاج ایرانی به عربستان، گفت: باید در اعزام حجاج ایرانی به عربستان تجدید نظر شود، تا امنیت لازم برای مسافران مسلمان چه ایرانی و چه غیر ایرانی تامین شود.

وی درآمدهای بالای عربستان از حجاج را نیز مورد اشاره قرار داد و ابراز کرد: عربستان درآمد زیادی از محل سفرهای حجاج به سرزمین حجاز دارد که خود این مومضوع باید مورد تجدید نظر قرار گیرد.

پاپی زاده با بیان اینکه این عمل ناشایست ماموران عربستانی محدود به این مورد نبوده بلکه این حرکت با برخی مسلمانان زائر دیگر از سایر کشورهای مسلمان نیز انجام شده است، گفت: این موضوع اثبات کننده این است که حکومت خودکامه عربستان شایستگی خادمی اماکن متبرکه مسلمانان را ندارد.

انتهای پیام/