به گزارش دزفول امروز: همایش تکریم همسران و مادران شهدا روز چهارشنبه در سالن سرلشگر شهید حاج احمد سوداگر، مرکز فرهنگی دفاع مقدس دزفول با حضور مادران و همسران شهدا برگزار گردید.

 

حجت الاسلام “سید محمدعلی قاضی دزفولی” با بیان اینکه شهدا بر گردن ما حق حیات دارند، خانواده شهدا را چشم و چراغ ملت ایران دانست و اظهار کرد: شهدا با معرفتی که در ایمانشان تجلی یافت به مقام قرب الهی دست یافتند.

امام جمعه دزفول گفت: ایستادگی و صبوری مادران و همسران شهدا که برگرفته از درس حضرت زینب کبری(س) است الگوی تمام مادران و زنان است.

 IMG_3924

“حبیب اله سعد” نیز در این همایش در سخنانی، نیاز ضروری جامعه کنونی کشور را تدوین سند جامع سبک زندگی شهیدان دانست و ابراز کرد: مادران نقش به سزایی در تربیت کودکان دارند و مادران شهدا، فرزندانی تربیت کردند که صفحان درخشان تاریخ ایران را رقم زدند.

این استاد دانشگاه اظهار کرد: باید سبک زندگی شهدا به عنوان سبک زندگی اسلامی بر اساس ذائقه های مخاطب به روش های جدید برای جوانان تبیین شود.

وی، شناخت مخاطب و لحن بیان را جدی ترین مسئله در طرح سبک زندگی شهیدان به جوانان نسل جدید دانست و گفت: شبکه های ماهواره ای با طراحی هوشمندانه و با زبان و لحن متناسب با مخاطب، بدنبال تغییر سبک زندگی جوانان ما است و این در حالی است که در داخل کشور به این ظرافت ها بی توجهی می شود.

استاد سعد گفت:شبکه های ماهواره ای در قالبی نفاق آلود سعی بر تضعیف سبک زندگی اسلامی دارند.

 IMG_3891

رییس اداره بنیاد شهید و امور ایثارگران دزفول نیز، با ارائه آمار، تعداد شهدا و جانبازان دزفول را بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر عنوان و گفت: شهرستان دزفول دو هزار و ۶۰۰ شهید و بیش از چهار هزار جانباز تقدیم اسلام کرده است.

“محمد سبزواری” ادامه داد: ۸۰۰ جانباز موشکی ، ۷۰۰ جانباز اعصاب و روان ،۳۵۰ جانباز شیمیایی ،۲۰ جانباز قطع نخاع و ۱۵۰ جانباز قطع عضو بخشی از آمار جانبازان شهرستان دزفول است.

 وی با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس بیش از ۱۹ هزار منزل و مغازه در شهرستان دزفول تخریب شده است، ابراز کرد: :در طول هشت سال جنگ تحمیلی ۱۷۶ موشک ،دو هزار و ۵۰۰ گلوله توپ و ۳۳۱ راکت هواپیما به دزفول اصابت کرد.

 سبزواری با اشاره به انتقاد برخی خانواد شهدا از کم کاری بنیاد شهید، گفت: کثرت جانبازان و خانواده شهدا در دزفول موجب کم کاری ذر برخی موارد و گله مندی خانواده معظم شهدا و ایثارگران شده است.

IMG_3878

 این همایش که به همت واحد خواهران پیروان عترت هیئت عاشقان ثارالله دزفول برگزار گردید بخش های دیگری از جمله اجرای سرود، مولودی خوانی و پخش کلیپ بود.

همچنین  از سه نفر از همسران شهید دزفول که حافظ کل قرآن بودند نیز در این همایش تجلیل شد.

انتهای پیام/