به گزارش دزفول امروز: حجت الاسلام و المسلمین”مرتضی بیگدلی” امام جمعه موقت دزفول در خطبه های این هفته نماز وحدت بخش دزفول، در مصلای امام علی(ع) این شهر ضمن سفارش به رعایت تقوای الهی گفت: هر کس تقوای الهی داشته باشد، خداوند راه خروج از سختی ها را به او نشان می دهد.

مذاکرات؛ سخت، طولانی و کمرشکن

حجت الاسلام بیگدلی، بخش زیادی از سخنان خود را به تبیین ابعاد توافق اخیر هسته ای اختصاص و این مذاکرات را سخت، طولانی و کمرشکن توصیف و با بیان اینکه به توافق اخیر از جنبه های مختلف می توان نگاه کرد، افزود: نگاه مثبت در این مذاکرات طولانی، به لطف خدا و حمایت رهبری و ملت ایران، ایستادن در مقابل قدرتهای جهانی یک تنه ایستادند و مذاکره کردند و سعی کردند نسبت به دستاوردهای نظام انقلاب مدافع شایسته ای باشند که مورد تقدیر و تشکر است.

تیم هسته ای کشورمان مجاهدانه جنگید

وی با تقدیر از زحمات تیم مذاکره کننده هسته ای، افزود: تیم هسته ای کشورمان، فرزندان ما هستند که در این سنگر تلاش نمودند و مجاهدانه جنگیدند که مورد تقدیر و تشکر است.

امام جمعه موقت دزفول گفت: غربی ها تلاش کردند تا کل انرژی هسته ای ما را نابود کنند و در این راستا شش قطعنامه صادر کردند که تاکید همه آنها جمع آوری تمام تاسیسات هسته ای ایران بود ولی نتیجه مهم این مذاکرات اقرار همه غربی ها، بر غیر قابل جمع کردن تاسیسات هسته ای ایرن و عدم توانایی آنها در سست کردن اراده ملت ایران است که دستاوردی بسیار مهم است.

رهبری درس اصول سیاسی را به تمام سیاستمداران دنیا داد

به رخ کشیدن پایبندی اخلاقی جمهوری اسلامی ایران به اخلاق سیاسی و اسلامی و پایبندی به عهد خود دیگر دستاوردی بود که حجت الاسلام بیگدلی آن را مورد اشاره قرار داد و ابراز کرد: بر خلاف دشمن که بر هیچ یک از اصول خود پایبند نیست، رهبری درس اصول سیاسی را به تمام سیاستمداران دنیا داد که نظام جمهوری اسلامی ایران در هر شرایطی بر عهدی که بسته وفادار خواهد ماند.

خطیب جمعه دزفول، ادامه داد: مذاکرات اخیر به مردم دنیا نشان داد که جمهوی اسلامی برای رسیدن به حق خود اهل مذاکره و منطق است که امری مثبت و پسندیده است.

باید وزارت خارجه دوگانگی متن قرائت شده آقای ظریف و ۱+۵ را توضیح دهد

وی با نگاه به توافق هسته ای از منظری دیگر، با بیان اینکه ابعاد توافق کاملا تبیین نشده است، خاطر نشان کرد: مطالبی که آقای ظریف وزیر محترم خارجه کشورمان داشتند، مغایر با بیانیه قرائت شده گروه پنج بعلاوه یک است که باید وزارت خارجه این دوگانگی ها را توضیح دهد.

ملت ایران حذف تدریجی تحریم ها را هرگز نخواهد پذیرفت

حجت الاسلام و المسلمین بیگدلی، تحریم ها را دیگر موضع مبهم در متن قرائت شده دانست و ابراز کرد: وزیر محترم اعلام کردند که تحریم هابرداشته می شود و این در حالی است که برخی مقامات غربی از حذف تدریجی تحریم ها طی چند دهه آینده خبر داده اند، که برای ما روشن نیست و ملت ایران حذف تدریجی تحریم ها را هرگز نخواهد پذیرفت.

اینکه ما چندین امتیاز بدهیم و امتیازی نگیریم پسندیده نیست

وی تاکید کرد: اینکه ما چندین امتیاز بدهیم و امتیازی نگیریم پسندیده نیست یعنی هم تحریم باقی بماند و هم موافقت مربوط به دست کشیدن از برخی تلاش های علمی و محدودیت ها را ایران بپذیرد!؟

خطیب جمعه دزفول ادامه داد: اگر این اشکالات وارد است باید در متن توافق نامه اصلی اصلاح و در غیر این صورت متن توافق نامه برای مردم تبیین شود.

رفع یکجا و همه تحریم ها حداقل امتیازی است که غربی ها باید بدهند

حجت الاشلام شیخ مرتضی بیگدلی شاملو، با تاکید بر اینکه زمان بندی ها باید شفاف باشد تا هیچ گونه نقطه ابهامی در آن نباشد، اعلام کرد: رفع یکجا و همه تحریم ها حداقل امتیازی است که غربی ها باید بدهند.

امام جمعه موقت دزفول، ادامه داد: همانگونه که غربی ها اعلام کردند که با یک میلی متر انحراف ایران همه تحریم ها دوباره اعمال خواهد شد باید این حق برای ایران هم باشد که در صورت عدم وفای عهد غربی ها، روند هسته ای خود را به حال اول برگردانیم.

هیچ مقام و هیئتی حق واگذاری این حق مسلم ملت ایران را به دشمن ندارد

وی با تاکید بر اینکه هیچ مقام و هیئتی حق واگذاری این حق مسلم ملت ایران را به دشمن ندارد، افزود: ضمن تشکر از تلاش های تیم هسته ای کشورمان، اعلام می کنیم که به غیر از رهنمودهای رهبری که در آن راه شهدای ارزنده ای تقدیم کرده ایم به چیزی غیر آن نمی اندیشیم.

حمله تجاوزکارانه عربستان به یمن مظلوم

خطیب جمعه دزفول، همچنین حمله تجاوزکارانه عربستان به یمن مظلوم را مورد انتقاد قرار داد و افزود: مردم یمن انقلاب کردند تا رویه ای که عوامل رژیم فاسد گذشته در پیش گرفته بود را متوقف تا خودشان، سرنوشت شان را رقم زنند ولی گروه حاکم زیربار نرفت و عهد شکنی کرد و مردم یمن جلوی عهد شکنی آنها را گرفت.

وی افزود: عربستان بجای اینکه به حقوق حقه ملت مظلوم و مسلمان یمن توجه و در جهت رسیدن به این حقوق آنها را کمک کند، در تجاوزی آشکار با حمایت صریح آمریکا و همراهی برخی کشورهای وابست عربی، دست به کشتار زنان و کودکان و کردم یمن زد.

امام جمعه موقت دزفول، نوع تهاجم عربستان به یمن را بسیارشبیه تهاجم اسرائیل به فلسطین عنوان و گفت: همانطور که اسرائیل در جنگ علیه مردم مظلوم غزه، به کشتار کودکان و زنان و انهدام زیرساخت های پرداخت، عربستان نیز در این حملات در حال بمباران زیرساخت های یمن و کشتار مردم مظلوم و بیگناه یمن است.

دلیل حمله عربستان به یمن، ترس سران عربستان از بیداری اسلامی مردم منطقه

حجت الاسلام بیگدلی، دلیل حمله عربستان به یمن را ترس سران عربستان از بیداری اسلامی مردم منطقه دانست و خاطر نشان کرد: مردم منطقه به این نتیجه رسیدند که هیچ حکومتی جز بیداری اسلامی و دستورات اسلام نمی تواند نجات دهنده و منجی شود.

وی تاکید کرد: هر سال یکی از سنگرهای تحت اختیار حاکمین خودفروخته توسط مردم کشورهای منطقه فتح و مردم سرنوشت کشورشان را از دست قدرتهای پوشالی گرفته و بر سزنوشت شان، خود مسلط می شوند که این امر موجب وحشت حکام منطقه شده است.

آحاد مسلمین جهان، شیفته جمهوری اسلامی شده اند

خطیب جمعه دزفول، تاکید کرد: آحاد مسلمین جهان بواسطه دفاع رهبر معظم انقلاب و جمهوری اسلامی ایران از مظلومین جهان و حقوق حقه ملت های مسلمان، شیفته جمهوری اسلامی شده اند از این جهت عربستان نمی تواند آنرا تحمل کند و با پشتیبانی آمریکا به یمن حمله کرد.

این لقمه یمن برای پادشاهان فرتوت عربستان گلوگیر است/ فرصت نابودی سران خودفروخته عربستان افتخار بزرگ برای ملت یمن

حجت الاسلام مرتضی بیگدلی، با تاکید بر اینکه این لقمه یمن برای پادشاهان فرتوت عربستان گلوگیر است، حمایت عربستان از گروه های تروریستی را موجب ذلت و خواری عربستان دانست و گفت: این افتخار بزرگ برای ملت سلحشور یمن ایجاد شده که عربستان، این مار هفت سر را از بین برده و بر سر جایش بنشاند.

وی اعلام کرد: ما مردم مقاوم مقاوم دزفول، پشتیبانی کامل خود را از ملت بزرگ یمن اعلام و خواهان محکومیت بین المللی رژیم عربستان هستیم.

امام جمعه موقت دزفول افزود: آتش قهر ملت مظلوم یمن بر سر سران عربستان وارد و آنها را به نابودی خواهد کشاند.

همدلی و همزبانی دو روی یک سکه

خطیب جمعه دزفول، با اشاره به نامگذاری عنوان سال به نام “دولت و ملت، همدلی و همزبانی” توسط مقام معظم رهبری گفت: باید همدلی و همزبانی بین ملت و مردم تبدیل به فرهنگ و گفتمان عمومی در کشور شود.

وی ، همدلی و همزبانی را دو روی یک سکه خواند و ابراز کرد: همدلی ناظر بر نیت ها و همزبانی ظهور و بروز این همدلی است که می تاون همزبانی را بازخورد همدلی دانست.

حفظ نظام، بالاترین مبنای همدلی و همزبانی دولت و ملت

امام جمعه موقت دزفول، با برشمردن مبنای همدلی و همزبانی بین دولت و ملت، حفظ نظام را بالاترین مبنای همدلی و همزبانی دولت و ملت دانست و اظهار کرد: همانگونه که امام خمینی(ره) فرمودند: حفظ نظام از اوجب مواجب است که باید در حفظ نظام، ارزشها و آرمانهای آن که هویت بخش ملت و نظام هستند، همدل و همزبان باشند.

حجت الاسلام بیگدلی، ولایت و رهبری، تواصی به حق و ترجیح مسائل نظام و جامعه بر منافع شخصیریال گروهی و قومی را از مبناهای همدلی و همزبانی بین ملت و دولت دانست و ابراز کرد: توجه به معنویات، امید به آینده، محبت ورزی و ایستادن در مقابل دشمن از دیگر اصولی است که باید دولت و ملت با همدلی و همزبانی به آناه توجه کند.

تجلیل از شخصیت حضرت ام البنین(ع)/ گرامیداشت روز کتاب کودک

۱۴ فروردین، سالروز شهادت ام البنین(ع) و روز تکریم مادران و همسران شهید، دیگر مناسبتی بود که امام جمعه دزفول آن را یادآور شد و با تجلیل از شخصیت حضرت ام البنین(ع) گفت: حضرت ام البنین(ع) توانستند بخش زیادی از خلاء ناشی از زهرای اطهر(س) را در خانه علی(ع) پر کند.

حجت الاسلام بیگدلی، با اشاره به روز جهانی کودک گفت: کتاب یکی از تاثیرگذارترین ابزار در پرورش خلاقیت کودکان است.

انتهای پیام/