به گزارش دزفول امروز به نقل از فارس : مجتبی خالدی سخنگوی اورژانس کشور در گفت و گو با خبرنگار بهداشت و درمان فارس در خصوص اقدامات اورژانس در خصوص روز طبیعت گفت: در روز طبیعت بخش‌نامه‌هایی به روسای مراکز اورژانس سراسر کشور ارسال کرده‌ایم که بر اساس آن باید آمبولانس‌هایی در ورودی پارک‌های بزرگ داخل شهرها مستقر شوند تا تماس مردم با اورژانس در کوتاه‌ترین زمان و فاصله ممکن صورت گیرد.

خالدی افزود: توصیه‌های لازم به مردم در خصوص آب آشامیدنی در مراکز تفریحی و پارک‌ها توسط کارشناسان وزارت بهداشت صورت می‌گیرد با توجه به این موضوع که پیش‌تر دستورالعمل‌هایی مبنی بر ضرورت تمییز آب‌های آشامیدنی از غیرآشامیدنی ابلاغ شده بود.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: خانواده‌ها نیز باید در خصوص مصرف آب‌های آشامیدنی و تشخیص آب آشامیدنی از غیر آشامیدنی به کودکان خود آموزش دهند تا مشکلاتی در این خصوص برای کودکان ایجاد نشود.

وی مشکلات گوارشی را یکی از مهم‌ترین مشکلات مردم در روز طبیعت برشمرد و تأکید کرد: به مردم توصیه می کنیم در این روز از غذاهایی استفاده کنیم که صبح همان روز تولیدطبخ شده باشد و این غذاها در آفتاب نگهداری نشود.

خالدی تصریح کرد: ‌چنانچه مردم مشکلاتی نظیر دل‌درد، سرگیجه، تهوع، استفراغ و سردرد به مسمومیت گوارشی شک کنند و به مراکز اورژانس مراجعه کنند تا مشکل برطرف شود.

سخنگوی اورژانس کشور گفت: کل امکانات وزارت بهداشت در حالت آماده باش قرار دارند که اورژانس‌های بیمارستانی و پیش بیمارستانی در این جرگه هستند.

انتهای پیام/