به گزارش دزفول امروز: حجت الاسلام و المسلمین “سید محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز جمعه این هفته دزفول که در مصلای امام علی(ع) دزفول برگزار گردید، ضمن دعوت به رعایت تقوای الهی گفت:با رعایت تقوای الهی انسان می تواند بنده خدا بشود و از وسوسه هاس شیطانی نجات یابد.

 

هیچ قدرت کلاسیک نظامی نتوانسته بر مقاومت گسترده مردم یک کشور غلبه کند

وی تجاوز آل سعود و ائتلاف عربی به کشور مظلوم یمن را یادآور شد و ابراز کرد: تجاوز ظالمانه رژیم آل سعود و حکام عرب مرتجع منطقه به یمن بسیار دردناک است و متاسفانه شورای امنیت سازمان ملل بجای ایجاد آتش بس و جلوگیری از جنگ، قطعنامه ای علیه ملت و مردم یمن تصویب کرد که نشان دهنده سازمان های بین المللی بجای انجام وظیفه، آلت دست مستکبران دنیا هستند.

حجت الاسلام قاضی، با ارائه تحلیلی از وضع عربستان، این کشور را گرفتار تصمیمات جوانان خام و بی تجربه دانست و افزود: تصمیمات جوانان بی تجربه سعودی که اختیار این کشور را بدست گرفته اند، این وضعیت را برای جهان اسلام درست کرده است.

وی تاکید کرد: رژیم آل سعود بداند که تجارب نظامی دنیا حاکی از این مسئله است که هیچ قدرت کلاسیک نظامی نتوانسته بر مقاومت گسترده مردم یک کشور غلبه، آن را نابود و یا وادار به تسلیم کند.

گزینه حمله زمینی به یمن محکوم به شکست است

امام جمعه دزفول اظهار کرد: گزینه حمله زمینی به یمن نیز محکوم به شکست است چرا که همان قدر که عربستان و هم پیمانانش در جنگ زمینی ناکار آمد هستند، یمنی ها کوله باری از جنگ های چریکی را در کارنامه خود دارند و از انگیزه و شجاعت لازم برای دفاع از کشور خود دبرخوردار هستند.

وی، “محمد بن سلمان” پسر ملک سلمان پادشاه عربستان، وزیر کنونی دفاع سعودی و فرماندهی نظامی ائتلاف ۱۰ کشور عربی به یمن را یکی از مصادق بارز مسئولین بی تجربه سعودی نام برد و بیان کرد: این شاهزاده بی تجربه، فاقد تجربه های لازم و فاقد توانایی در گماردن افراد اصلح در پست های حساس دفاعی عربستان است که مقامات آل سعود نیز از این بی تجربگی ها نگران هستند.

حجت الاسلام قاضی خاطر نشان کرد: این جوانان خودشیفته و بی تجربه سعودی، با تصمیمات خودسرانه خود تاوان سنگینی برای کشور عربستان رقم خواهند زد و با تصمیمات خود سرانه خود، عربستان را به شرایط سختی سوق داده که نتیجه دردناکی برای عربستان و هم پیمانان وی در پی خواهد داشت.

توافق وقتی امضا می شود که همه تحریم ها یکجا و یکباره لغو شود

نماینده ولی فقیه در شهرستان دزفول، همچنین بخشی از خطبه های خود را به ادامه مذاکرات هسته ای اختصاص داد و گفت: تیم مذاکره کننده هسته ای کشورمان در ادامه مذاکرات برای نگارش متن توافق نامه نهایی باید به این نکته توجه داشته باشند که توافق وقتی امضا می شود که همه تحریم ها یکجا و یکباره لغو شود.

وی ادامه داد: طرف ما در مذاکرات ۵+۱ است نه مجلس نمایندگان آمریکا و ملاک ما تصمیمات ۵+۱ است و کاری به رجز خوانی مسئولین کاخ سفید و نمایندگان آمریکا نداریم.

امام جمعه دزفول اظهار کرد: تیم مذاکره کننده همانگونه که تا کنون با ایستادگی از حق ملت دفاع کرده، همچنان استقامت کنند و بدانند که پس از این پیروزی نزدیک است.

رژه ۲۹ فروردین اظهار وفاداری ارتش جمهوری اسلامی به امام، شهیدان و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای است

۲۹ فروردین ماه، روز ارتش جمهوری اسلامی و نیروزی زمینی دیگر مناسبتی بود که خطیب جمعه دزفول آن را مورد اشاره قرار داد و ضمن تبریک این روز به همه دلاورمردان ارتش جمهوری اسلامی ایران ابراز کرد: این اقدام هوشمندانه برای نام گذاری این روز به نام روز ارتش جمهوری اسلامی که به ابتکار امام و دو ماه پس از پیروزی انقلاب اسلامی صورت گرفت، باعث شد که ارتشیان به طرف وفاداری به نظام و ملت سوق پیدا کنند و ارتشی که دست پرورده طاغوت بود را در مسیر ارتشی وفادار و مکتبی و در خدمت انقلاب، کشور و وطن قرار گیرد.

وی افزود: هر ساله در روز ۲۹ فروردین در سراسر کشور ارتشیان عزیز با رژه مقتدرانه خود بار دیگر با امام و شهیدان و فرماندهی کل قوا امام خامنه ای تجدید بیعت می نمایند و وفاداری خود برای خدمت به کشور و نظام را اظهار می دارند که بسیار ارزشمند است.

دلیل کینه دشمن از سپاه

خطیب جمعه دزفول، دوم اردیبهشت ماه سالروز تاسیس سپاه پاسداران انقلاب به دستور امام راحل را نیز از دیگر اقدامات هوشیارانه و ذکاوتمندان امام خمینی(ره) خواند و اظهار کرد: سپاه پاسداران با جذب جوانان مخلص و ارادتمند نسبت به امام، کشور و اسلام این سازمان را تشکیل دادند که برای کشور خدمات بسیاری را انجام داده است.

وی ادامه داد: سپاه پس از ۳۵ سال از تاسیس خود، در همه عرصه ها از نظام، کشور و ولایت دفاع کرد و یکی از علل اصلی کینه توزی مستکبرین و دشمنان اسلام از سپاه این است که سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یک نهاد اثرگذار در دفاع از کشور، نظام و اسلام است.

مطالبه همه مردم و مراجع تقلید تعلیق سفر عمره بود

امام جمعه دزفول، تصمیم تعلیق سفر عمره تا مجازات دو مامور عربستانی را اقدامی شایسته دانست و ضمن تشکر از این تصمیم تاکید کرد: مطالبه همه مردم و مراجع تقلید همین بود، چرا که حیثیت ملت ایران خدشه دار شده بود و کشور عربستان باید رسما در این خصوص عذر خواهی کند.

شکست های سنگین داعش در عراق

امام جمعه دزفول همچنین با اشاره به  شکست های سنگین داعش در عراق افزود: مردم و ارتش عراق موفق شدند پس از شکست سنگین داعش در تکریت، محاصره شهر الرمادی را بشکنند.

جوانان غیور ایرانی، دشمن را در خانه خود فیتیله پیچ کردند

خطیب جمعه دزفول در فراز دیگری از خطبه ها، پیروزی تیم ملی کشتی آزاد کشورمان در مسابقات قهرمانی جهان در قلب دشمن را تبریک گفت و اظهار امیدواری کرد این موفقیت ها ادامه یابد.

وی گفت: جوانان غیور ایرانی، دشمن را در خانه خود فیتیله پیچ کردند.

فضیلت شب آرزوها را از دست ندهیم

خطیب جمعه دزفول شب جمعه اول ماه رجب معرف به شب لیله الرغائب یا شب آرزوها را فرصتی مغتنم برای عبادت الهی دانست و با توصیه به همه نمازگزارن برای مغتنم شمرده این فرصت خواستار انجام اعمال این شب با فضیلت شد.

هرگاه جلسه زکات اعلام شده، باران رحمت الهی باریدن گرفته است

وی ضرورت زکات را یادآور و با بیان اینکه زکات برکات فراوانی دارد گفت: این تجربه ما است که در طی چند سال اخیر هرگاه جلسه زکات اعلام شده است، باران رحمت الهی باریدن گرفته که نشان از برکات فراوان این واجب الهی است.

تصمیمات خوبی برای رادیو دزفول گرفته شد

حجت الاسلام قاضی دزفول همچنین افزود: در نشستی که با مدیرکل صدا و سیمای خوزستان در هفته گذشته در خصوص ادامه کار دفتر خبر دزفول و رادیو شهری برگزار شد، تصمیمات خوبی اتخاذ شد تا بتوان از ظرفیتی که دزفول در حوزه رسانه دارد استفاده شود.

 دیگر مناسبت ها

فرارسیدن ماه رجب المرجب، ماه آمادگی بندگان خدا برای عبودیت و بندگی، تبریک اول رجب ولادت باسعادت امام محمد باقر(ع) و شهادت مظلومانه امام هادی(ع) در سوم رجب ئدیگر مناسبت هایی بود که خطیب جمعه دزفول آن ها را یادآور شد.

انتهای پیام/