به گزارش دزفول امروز به نقل از خبرگزاری فارس: بیژن مقانلو در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، در مورد اعلام اسامی اوزان باقیمانده تیم ملی جهت حضور در مسابقات قهرمانی جهان اظهار داشت: با توجه به نزدیک بودن زمان برگزاری مسابقات قهرمانی جهان ما ناچار شدیم هر چه زودتر تکلیف اوزان ۷۴ و ۶۸ کیلوگرم تیم ملی تکواندو را مشخص کنیم. به هر حال مسابقات قهرمانی جهان هم جزء رقابت‌هایی است که امتیاز آن در رنکینگ المپیک محسوب می‌شود.

وی در ادامه افزود:‌ با صحبت‌هایی که با ملی‌پوشان داشتیم آنها اعلام کردند که در وزن ۷۴ کیلوگرم هر طور کادر فنی صلاح می‌داند یک نفر را انتخاب کنند. با توجه به شرایط خوبی که مسعود حجی‌زواره داشت، تصمیم گرفتیم او را به عنوان نماینده وزن ۷۴ کیلوگرم در مسابقات جهانی روسیه معرفی کنیم. البته در وزن ۶۸ کیلوگرم ما نفرات خوبی را داشتیم که متأسفانه بهنام اسبقی با توجه به مصدومیتی که در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا برای او رخ داد، شانس حضور در این مسابقات را از دست داد و ما ناچار شدیم علیرضا نصرآزادانی را انتخاب کنیم.

مقانلو در پاسخ به این سوال که گویا بعد از اعلام نام علیرضا نصرآزادانی به عنوان نماینده وزن ۶۸ کیلوگرم؛ باقری معتمد به همین دلیل از اردوی تیم ملی قهر کرده است، آیا این موضوع صحت دارد یا خیر، گفت: از بهنام اسبقی تشکر می‌کنم؛ چرا که او منافع ملی را در نظر گرفت، نه منافع شخصی را و بلافاصله اعلام کرد با توجه به مصدومیتی که دارد در اوج آمادگی نیست و به همین دلیل تمایل ندارد در مسابقات جهانی شرکت کند. اسبقی اعلام کرد که به دنبال رفع مصدومیت خود است و به همین دلیل ما جلسه‌ای را با مهرداد نورمحمدی، محمد باقری معتمد و علیرضا نصرآزادانی برگزار کردیم. در این جلسه به آنها مسائل را شرح دادیم. با توجه به مصدومیتی که باقری معتمد در مسابقات هلند داشت ما اعلام کردیم که می‌خواهیم این شانس حضور در مسابقات جهانی را به نصرآزادانی بدهیم.

وی در ادامه افزود: در جلسه‌ای که ما برگزار کردیم معتمد اعلام کرد که او تمام تمرکز خود را برای حضور در انتخابی جهت اعزام به مسابقات قهرمانی جهان گذاشته است که بنده نیز در پاسخ صحبت‌های او اعلام کردم که بله ما هم تمایل داریم این اتفاق رخ دهد؛ اما زمان کمی تا مسابقات باقی مانده و باید هر چه زودتر تکلیف این وزن مشخص شود. البته به او گفتم که ما تا به امروز نیز منتظر جوابیه پزشک او بودیم. به هر حال ما ناچاریم به آینده نگاه کنیم و به فکر المپیک باشیم تا هر کسی که آماده باشد او را به مسابقات جهانی اعزام کنیم.

سرمربی تیم ملی در مورد اینکه شنیده معتمد راهی بلژیک شده است، خاطرنشان کرد: از مسئله قهر کردن باقری معتمد اطلاعی ندارم. من فکر کردم او رفته تا جواب نامه پزشکان را بیاورد، اما طی این چند روز گذشته شنیده‌ام که او راهی بلژیک شده و دلیل این سفر او را نمی‌دانم. من از باقری معتمد توقع داشتم منافع ملی را در نظر بگیرد نه منافع شخصی را و حالا هم از قهر کردن او به هیچ عنوان اطلاعی ندارم. بنده به باقری معتمد در همان جلسه اعلام کردم تا لحظه آخر در اردوها باقی بماند، اما حالا می‌بینیم که راهی بلژیک شده است. به هر حال کسی چه می‌داند که بهنام اسبقی در مسابقات جام باشگاه‌های آسیا مصدوم می‌شود و نصر آزادانی جایگزین او می‌شود.

انتهای پیام/