به گزارش دزفول امروز به نقل از تسنیم؛ روزنامه یدیعوت آحارونوت نوشت: بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر در واکنش به توافق هسته‌ای میان ایران و ۱+۵ اعلام کرد که این توافق اسرائیل را به خطر خواهد انداخت و در نهایت به تهران اجازه خواهد داد تا به بمب هسته‌ای دست یابد.

وی در مصاحبه با سی‌ا‌ن‌ان از رهبران کشورهای غربی خواست تا با توافق هسته‌ای میان ایران و غرب مخالفت کنند. نتانیاهو تفاهم صورت گرفته میان وزیر خارجه آمریکا و همتایان غربی وی با ایران را یک توافق بد خواند و از اوباما خواست تا درخواستهای خود از ایران را برای محافظت از اسرائیل و دیگر کشورهای منطقه دربرابر تهدید هسته‌ای افزایش دهند.

نتانیاهو با رد این ایده که تنها راه جایگزین در برابر این توافق اقدام نظامی علیه ایران است گفت: تصور می‌کنم راه‌های جایگزین  توافق بد و یا جنگ نیستند. به نظرم یک راه سوم نیز وجود دارد. و آن ایستادگی و اعمال فشار تا زمان دستیابی به یک توافق خوب است. وی در ادامه گفت: یک توافق بهتر عقب راندن زیرساختهای ایران و مجبور ساختن ایران به توقف تهاجم است.

نتانیاهو درباره توافق هسته‌ای میان ایران و غرب گفت: آنچه غیرقانونی بوده است درحال حاضر مشروعیت یافته است.

وی پیش از این وی نیز اعلام کرده بود: “این توافق به فعالیت‌های هسته‌ای ایران مشروعیت بخشیده و یک ساختار بزرگ هسته ای را در دستان آنها می‌گذارد اما تحریم‌ها را بلافاصله علیه ایران بر می‌دارد، در زمانی که ایران به حمایت‌هایش از تروریسم در منطقه ادامه می‌دهد.”

انتهای پیام