به گزارش دزفول امروز به نقل از رهیاب: استان خوزستان با داشتن جاذبه های بی شمار گردشگری و همچنین مناطق مربوط به کاروانهای راهیان نور یکی از مهمترین مقاصد گردشگری کشور محسوب می شود و هر ساله هزاران نفر از این استان بازدید می کنند.


با ورود میلیون ها مسافرنوروزی و زائر راهیان نور به استان خوزستان یکی از مهمترین مسائلی که برای مسافرین مطرح است بحث اسکان است.
از آنجا که هزینه اسکان،عمده هزینه مسافرت است در صورت داشتن یک اسکان رایگان یا کم هزینه قطعا هزینه سفر چندین برابر کاهش خواهد داشت.
در سالهای اخیر با توجه به رشد چشمگیر مسافران نوروزی به سرتاسر کشور خصوصا خوزستان تدابیر ویژه ای برای اسکان مهمانان نوروزی اندیشیده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش خوزستان در خصوص اسکان مسافران نوروزی اعلام کرد: آمار مهمانان نوروزی اسکان داده شده در ستاد اسکان آموزش و پرورش خوزستان از مرز یک میلیون نفر روز گذشت.
از طرفی شهرداری های اهواز هم برنامه های ویژه ای برای اسکان مسافران نوروزی در نظر گرفته اندسید خلف موسوی شهر اهواز عنوان کرد: در پارک لاله دو هزار تخته چادر و در پارک کارون نیز هر شب بین ۱۰۰ تا ۱۵۰ چادر در اختیار مسافران نوروزی قرار می گیرد.
وی ادامه داد:برای اسکان مهمانان نوروزی سه محل را تدارک دیده ایم که یکی از آنها نمایشگاه بین المللی است و در این محل یک هزار و ۹۶۳ چادر به مسافران ارائه شده است.
در اهواز برای اسکان مهمانان ایستگاه های حمام، سوپر مارکت، سالن پخش فیلم، نانوایی، غذای گرم و همچنین آب سرد و یخ راه‌اندازی شده است.
در بعضی شهرهای خوزستان مثل اندیمشک حتی مهمانان نوروزی را در اتاق های فرمانداری اسکان داده اند تا سرما و باران مسافران را اذیت نکند.

1498_858
سپاه و بسیج هم تمام پادگان ها و اماکن اقامتی خود را در اختیار میلیون ها نفر از کاروان های راهیان نور قرار داده است و اسکان بیش از ۵ میلیون زائر را فراهم کرده اند تا زائرین شهدا در پایتخت دفاع مقدس ایران بی دغدغه از همجواری با شهدا لذت ببرند.
همه این تلاش ها منهای خانه های مردم است که در ایام نوروز پذیرای اقوام و فامیل خود از سرتاسر کشور هستند تا اوج خونگرمی و مهمان نوازی خود را به رخ همگان بکشند.
بی شک خوزستان معدن مهمان نواری و خونگرمی است تا آنجا که می توان با سفر به گوشه کنار ایران به این نتیجه رسید که بهشت مسافران وگردشگران خوزستان است چرا که خوزستان آغوش خود را با مهربانی به روی مسافران و گردشگران باز کرده است.
در بعضی از شهرهای کشور حتی اجازه چادر زدن در پارک ها را نمی دهند تا به زور شما را راهی هتل ها آنچنانی کنند تا گردشگری را جبرا رونق ببخشند آن وقت است که مهمان نوازی مردم و مسئولین استان خوزستان برایتان ملموس تر خواهد بود.
به امید روزی که فرهنک مهمان نوازی و خونگرمی خوزستانی ها را ثبت ملی کنند که ثبت آثار و ابنیه تاریخی در برابر فرهنگ ها و خصلت های نیک چیزی به حساب نمی آید.

پی نوشت:
موضوع درآمدزایی از مسیر گردشگری مساله ای مجزاست و هیچ ارتباطی به مهمان نوازی و خونگرمی خوزستانی ها ندارد.