به گزارش دزفول امروز به نقل از  شبکه اطلاع رسانی راه دانا، گزارش‌های مذاکرات هسته‌ای در لوزان سوئیس معمولا دو گروه را در پشت میز نشان می‌دهند. در یک سو تیم مذاکره‌کننده هسته‌ای ایران به ریاست محمد جواد ظریف، وزیر امور خارجه ایران و در سوی دیگر نمایندگان گروه ۱+۵. در آن سوی این تصویر رسمی، عکاسان خبرگزاری‌ها لحظات دیگری را هم شکار می‌کنند.

خبرنگاران در طول روزهای حضور دیپلمات های ۱+۵ و ایران مرتبا در پی یافت سوژه های جدید اقدام نموده اند. در جدیدترین این سوژه ها به یک بار شبانه در لوزان سوئیس مراجعه نموده اند، مکانی که در آن وزرای خارجه آمریکا ( جان کری)، آلمان (اشتان مایر) و روسیه (لاوروف) در یک میزگرد سه نفره به مشروب میل کرده اند!

رستورانی در مقابل هتل بوریواژ، محل برگزاری مذاکرات جاری بین شش قدرت جهانی عضو گروه ۱+۵ – از جمله آمریکا – با نمایندگان ایران، از روز دوشنبه پیتزایی با نام «جان کری» را به منوی غذای خود اضافه کرده است. گوشت مرغ، بیکن، پیاز، راکت سالاد و پنیر، مواد و مخلفات «مینی پیتزاهای جان کری» در این رستوران را تشکیل می‌دهند. قیمت این مینی پیتزاها هم معادل ۱۸ فرانک سوئیس (کمی بیش از ۱۸ دلار آمریکا) است.

کری

سلفی

دوچرخه

وانگ ئی وزیرخارجه چین بی خیال ترین مقام حاضر در مذاکرات است! بنده خدا راهش هم از همه دور تر ساعت ها باید هواپیما سواری کند تا برسد اینجا به همین خاطر هم قدر لحظه لحظه سفر رو می داند از کل آن استفاده می کند.

بازدید از موزه های لوزان، دویدن کنار دریاچه، دیدار با رئیس کمیته بین المللی المپیک و … بخشی از برنامه های دیروز آقای وزیر بود و در عین حال نیز به سئوالات خبرنگاران پاسخ میدهد.

چین

او اینقدر راهش دور بود و دیر رسید که داخل هتل محل مذاکرات جا برایش نمانده بود، در هتل مجاور اتاق گرفتند و مجبور است مدام بین ۲ تا هتل در رفت و آمد باشد!

خلاصه این روزا هر لحظه ممکن است وانگ ئی رو در یه جایی از این شهر یهویی رویت کنی.

برنده مذاکرات تا این لحظه

فروشگاه coop یک فروشگاه زنجیره ای معروف در سوئیس است که شعبات بسیار زیادی در هر شهر دارد و به نبست قیمت هایش مناسب تر از بقیه فروشگاه هاست. البته فقط به نسبت.

http://www.jahannews.com/images/docs/files/000415/nf00415027-2.jpg

مثلا آنجا می شود آب معدنی نیم لیتری را با ۴۰۰۰ تومان خریداری کرد به جای اینکه در رستوران ۱۱۰۰۰ تومان بخرید!

از قضا یکی از شعبات کوچک coop سرکوچه هتل مذاکرات است و این روزها حسابی پر از مشتری است و کاسبی اش سکه!

آلمان

روسیه

دوربین  سالن

 انتهای پیام/ط