به گزارش دزفول امروز،حجت الاسلام “سید علی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول  در خصوص توافق لوزان اظهار داشت:بحث مذاکرات هسته ای مسئله پیچیده ای است ابعاد مختلفش باید با دقت و ظرافت مورد نقد و بررسی قرار بگیرد.

وی ادامه داد:مهمترین دستاوردی که تیم مذاکره کننده ما ادعا می کند به دست آورده این است که دنیا فعالیت های هسته ای ما را به رسمیت شناخته است.

امام جمعه دزفول تاکید کرد:باید از یک منظر دیگر به این موضوع نگاه کرد و تیم مذاکره کننده هسته ای ما باید نگاهشان را به دستآوردهای مورد ادعا را واقع بینانه تر کنند
وی افزود:غربی ها به مرگ گرفته اند تا ما به تب راضی شویم پذیرش حق استفاده صلح آمیز از انرژی هسته ای که حق مسلم هرکشوری است.
سید علی قاضی دزفولی گفت:این همه عقب نشینی،محدودیت های اعمال شده و نظارت های نامحدود در کشور را قبول کرده ایم تا آنها حق استفاده از انرژی هسته ای را به رسمیت بشناسند؟
وی افزود:اوباما گفته است ما بیشتر از پروتکل الحاقی حق بازرسی داریم علاوه بر این ما کلی تعهدات یک طرفه قبول کرده ایم که نمی شود از آن به عنوان موفقیت نام برد.
امام جمعه دزفول تصریح کرد:تصور نشود که غربی ها در مذاکرات نسبت به ایران شق القمر کرده اند وقتی نخست وزیر اسرائیل و رئیس جمهور امریکا از توافقات به عنوان توافق خوب یاد می کنند و اوباما می گوید این توافق امنیت اسرائیل را تضمین می کند این جای تامل دارد.
وی اضافه کرد:وقتی روزنامه های اسرائیل خشنودی مقامات اسرائیلی را از این توافق اعلام می کند جای تامل دارد مگر امام نفرمود هرجا دشمن از شما تعریف کرد بدان یک جای کار ایراد دارد.
قاضی خاطرنشان کرد:مبادا مفاد توافقنامه به گونه ای باشد که همه اختیارات به هم زدن توافق را به بهانه راستی آزمایی به دست آمریکایی ها بدهیم که در اینصورت به دست خودمان از حق مسلم ملت گذشت کرده ایم.
وی ادامه داد:مبادا مفاد توافقنامه بوی عقب نشینی در برابر استکبار را داشته باشد باید بهترین و مهمترین دستاورد مذاکره این باشد که زیر بار تحقیر و تسلیم دشمن نرویم.
امام جمعه دزفول تصریح کرد:کسانی که می گویند چرخه سانتریفیوژ با چرخه زندگی مردم بچرخد معناش برای غربی می تواند این باشد که امریکایی ها این مسئله را به تحمیل کردند که چرخ اقتصاد ایران وقتی می چرخد که ما تصمیم بگیریم چرخه سانتریفیوژها چقدر وکی بچرخد.