به گزارش دزفول امروز: غلامعلی باغبان کوچک چهارشنبه به ایرنا در خصوص پیگیری برای ثبت جهانی پل ۱۷۰۰ ساله دوره ساسانی دزفول افزود:در حال حاضر اولویت سازمان میراث فرهنگی ثبت جهانی محوطه باستانی شوش می باشد اما تلاش می شود با جمع آوری و تکمیل مدارک برای ثبت جهانی پل باستانی دزفول از طریق سازمان یونسکو اقدام شود.

وی با بیان اینکه در سالجاری بیش از دو میلیارد ریال اعتبار برای مرمت پل باستانی دزفول هزینه خواهد شد گفت: امیدواریم با جذب این اعتبار عملیات مرمت این پل باستانی بزودی آغاز شود.

رییس اداره میراث فرهنگی ، صنایع دستی و گردشگری دزفول با اشاره به اینکه در سالهای گذشته ردیف اعتباری برای مرمت سازه های آبی دزفول تعریف نشده افزود:با پیگیری انجام شده تلاش می شود امسال ردیف اعتباری برای مرمت آسیاب های آبی دزفول تعریف شده و اختصاص یابد.

شهر دزفول در شمال خوزستان با وجود بیش از ۲۰۰ هکتار بافت تاریخی ، پل باستانی ، سازه های آبی منحصر بفرد و نیز محوطه باستانی جندی شاپور

نخستین مرکز علمی جهان سالانه پذیرای گردشگران داخلی و خارجی می باشد.

پل باستانی دزفول با ۱۷۰۰ سال قدمت در دوره ساسانی بر روی رودخانه دز بنا شده که تا چند سال پیش نیز همچنان برای تردد خودروها مورد استفاده قرار می گرفت.

انتهای پیام/