به گزارش دزفول امروز به نقل از رهیاب نیوز؛ روزنامه سعودی “الحیات” در چاپ امروز خود به قلم “حسین بن سالم” در ادعایی مضحک ، ایران را به همکاری با القاعده متهم کرد .

وی در این یادداشت که بیشتر شبیه به طنز بود و عقل مخاطبین خود را به تمسخر گرفته نوشت : سید حسن نصرالله در سخنرانی اخیر خود از ایران حمایت کرده و عربستان را متهم به همکاری با القاعده کرده است در حالی که ایران شریک و همکار القاعده می باشد.

این روزنامه نگار استدلال خود در زمینه پشتیبانی ایران از القاعده را بدین شرح بیان می کند : طالبان که شاخه ای از القاعده است در یازده سپتامبر ۲۰۰۱ طی حملات هوایی به برج ها در آمریکا مسبب جنگ بزرگی در افغانستان شد ، که برکسی پوشیده نیست طالبان با همکاری ایران به برج های آمریکایی حمله کرد!

این در حالی است که اولا :حتی خود آمریکایی ها هم چنین ادعایی نکردند ، دوما : اگر ایران به آمریکا حمله کرده است پس دلیلی وجود ندارد که آمریکا به افغانستان حمله کند.

” حسین بن سالم ” در ادامه این استدلال های مضحک نوشت : دلیل دیگری که نشان می دهد ایرانی ها با القاعده و طالبان همکاری میکنند ، فرار برخی خانواده های سرکرده های طالبان پس از جنگ افغانستان به ایران می باشد .

رسانه های عربی در گذشته هم ادعا کردند که خانواده بن لادن در پی حمله آمریکا و متحدانش به افغانستان از این کشور گریخته و به ایران آمده اند ، این در حالی است که مقامات مسئول در کشورمان این خبر را تایید نکرده اند و منوچهر متکی وزیر امور خارجه سابق کشورمان در واکنش به خبر پناهنده شدن ایمان به سفارت عربستان اعلام کرد که دولت ایران اطلاعی ندارد که او چگونه خود را به سفارت عربستان رسانده است.

این نویسنده برای پاک کردن لکه ننگ کمک به داعش در عراق و سوریه نوشت : برکسی پوشیده نیست که عربستان نه در عراق و نه در سوریه به داعش کمک کرده و بلکه این ایران است که از کارهای تروریستی این گروهک حمایت میکنند!

ظاهرا رسانه های سعودی و این نویسنده از شکست های رژیم آل سعود در یمن گیج و سرگردان و دچار آلزایمر شده و حتی حمایت های روز قبل آل سعود از القاعده یمن را فراموش کرده اند.

انتهای پیام/