به گزارش دزفول امروز: مهندس پورآیین  ریاست مرکز بهداشت شهرستان دزفول با اشاره به آغاز طرح ملی ارتقای سلامت دهان و دندان از سوی وزارت بهداشت  در خصوص معرفی  طرح اظهار کرد: مهمترین گروه هدف برنامه های ارتقاء سلامت دهان ودندان، دانش آموزان دبستانی است که با ورود به مدرسه اولین دندانهای دایمی شان رویش می یابد و باید از آنها به خوبی و با دقت مراقبت شود.

به همین منظور تفاهم نامه همکاری دو وزارتخانه بهداشت درمان وآموزش برای  بهبود شاخص های سلامت دهان ودندان انجام شده تا زمینه همکاری کارشناسان حوزه بهداشت و آموزش وپرورش در تمام مدارس فراهم شود.این طرح قرار است در ۳ مرحله آموزش، بهداشت و پیشگیری اجرا شود و در بخش آموزش موارد مرتبط با بهداشت و درمان از طریق مربیان بهداشتی یا رابطان سلامت به دانش‌آموزان و والدین آنها آموزش داده خواهد شد.

در بخش درمان نیز قرار است خدماتی با اولویت ترمیم دندان‌های دائمی و شیری، فیشرسیلنت، و فلورایدتراپی وموارد دیگر مورد نیاز به دانش‌آموزان مقطع ابتدایی با اولویت دانش‌آموزان سال اول ابتدایی ارائه شود. با اجرای این طرح قرار است تا ۶ سال دیگر مدارسی عاری از پوسیدگی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه طی روزهای آتی، اجرای این طرح درمدارس شهرستان دزفول اجرایی خواهد شد اظهار داشتند: برنامه معاینه دهان ودندان کودکان یکی از برنامه های خوب ورایج کشور است و از آن جایی که در این سنین اولین دندان های دائمی شروع به رشد میکند بهترین فرصت است که وارد عمل شویم زیرا بسیاری از کشورهای پیشرفته از این روش ها استفاده کرده اند و به موفقیتهای چشمگیری هم دست یافته اند.

انتهای پیام/