به گزارش دزفول امروز به نقل از رجانیوز؛ در حالی که وزیر علوم آذر ماه ۹۳ در جلسه رای اعتماد اعلام کرد «فتنه خط قرمز ماست»، عصر روز دوشنبه دانشگاه صنعتی امیرکبیر به بهانه افتتاح انجمن منحله این دانشگاه پس از سالها، شاهد گردهم آمدن فتنه گران بود.

در این برنامه محمد رضا خاتمی و ابراهیم اصغرزاده که هر کدام به اتخاذ مواضع ساختارشکنانه شهره هستند در آمفی تئاتر این دانشگاه حاضر شدند و سخنانی بر زبان آوردند که نشان از برنامه ریزی گسترده جریان های سیاسی تندروی بیرون از دانشگاه برای برای برهم زدن نظم دانشگاه ها در آینده نه چندان دور دارد.
در این برنامه خاتمی در بخشی از سخنانش اعلام کرد: «دانشجویان  در فضای علمی بررسی کنند چرا سرنوشت روسای جمهور، روسای مجلس و نخست وزیر دوران جنگ چنین می‌شود که آنها یا فتنه‌گر و ساکت فتنه معرفی می‌شوند یا خائن و فاسد؟»
اصغرزاده نیز در میان شعارهای ساختارشکنانه تعدادی از دانشجویان گفت: «فکر نمی‌کردم روزی در دانشگاه پلی تکنیک سخنرانی کنم که مجید توکلی و محسن میردامادی در زندان هستند. کمیته‌های انضباطی قرار بود که کمک حال دانشجویان باشد تا آنها را در برابر فشار محکمه‌های قضایی حفظ کنند. من به عنوان یک دانشجوی انقلابی شرمنده دانشجوها و خانواده‌هایی هستم که به علت فعالیت در دانشگاه از تحصیل محروم و ستاره‌دار شدند.»
تمام این اتفاقات در حالی بوقوع پیوست که این برنامه با چراغ سبز و همکاری کامل احمد معتمدی رییس دانشگاه امیرکبیر و وزیر ارتباطات دولت اصلاحات برگزار شد، فردی که می توان از وی به عنوان حامی اصلی تحرکات افراطیون در این دانشگاه طی یک سال اخیر نام برد.
همچنین مجتبی صدیقی، احمد فهیمی فر و جعفر میلی منفرد نیز به عنوان دیگر چهره های موثر حامی فتنه گران در این دانشگاه نقش مهمی در پشتیبانی از تندروها واحیای این تشکل منحله دارند، و با همه این اوصاف مشخص نیست چرا آقای فرهادی که در جلسه رای اعتماد خود به صراحت بر «خط قرمز بودن فتنه» تاکید کرد، امروز هیچ موضعی نسبت به این اتفاق اتخاذ نکرده است؟
گفتنی است انجمن اسلامی دانشگاه امیرکبیر که سالها پیش به دلیل انجام فعالیت های غیرقانونی و مواضع و اقدامات ساختارشکنانه اش منحل شده بود، در حالی روز گذشته با اندکی تغییر در اسم، احیا شده است که بدون تردید این اتفاق در آینده نه چندان دور باعث بازگشت فضای رادیکال و اقدامات پیاده نظام دشمن در این دانشگاه خواهد شد، چنانکه پیش از این نیز حوادثی مانند انتشار نشریات موهن، آتش زدن عکس رییس جمهور در سال ۸۵، ارتباط با سرویس های امنیتی- رسانه ای بیگانکان در دهه ۸۰ و … بخشی از سابقه این تشکل افراطی است که امروز با عنوان «انجمن اسلامی دانشجویان ترقی خواه» اعلام موجودیت کرده است.
ضروری است اعضای کمیسیون آموزش مجلس شورای اسلامی و دیگر نهادهای نظارتی باید بیش از هر زمان دیگر باید نسبت به این اتفاقات هوشیار بوده تا تحرکات افراطیون در دانشگاه ها طی ماه های آینده موجب برهم خوردن نظم دانشگاه و متوقف شدن فضای علمی محافل آکادمیک نشود.
انتهای پیام/