به گزارش دزفول امروز: حمیدرضا سعادت‌فر، معاون آموزشی دانشکده اصول‌الدین دزفول در گفت‌وگو با ایکنا، با اعلام خبر امضای تفاهم‌نامه میان دو دانشکده اصول‌الدین الأماره عراق و دزفول اظهار کرد: به موجب این تفاهم‌نامه تبادلات فرهنگی و علمی میان دو دانشکده صورت می‌گیرد.

وی بیان کرد: در راستای این تفاهم‌نامه به دعوت دانشکده اصول‌الدین الأماره عراق اساتید دانشکده اصول‌الدین دزفول ۴-۶ اردیبهشت به این کشور سفر کردند. در این اردوی فرهنگی و زیارتی علاوه بر زیارت بارگاه امام علی(ع)، امام حسین(ع) و حضرت ابوالفضل(ع)، دیدار با علما شهر دیوانیه و همچنین، در جلسه فرهنگی مباحثه و گفت‌وگو میان اساتید و دانشجویان دو دانشکده نیز صورت گرفت.

سعادت‌فر افزود: پیش از این نیز به دعوت مسئولان دانشکده اصول‌الدین دزفول اساتید دانشگاه اصول‌الدین الأماره ۲۹-۲۷ فروردین‌ماه در شهر دزفول حضور یافته و با اساتید دیدار کردند.

معاون آموزشی دانشکده اصول‌الدین دزفول تصریح کرد: بر اساس این تفاهم‌نامه مقرر شده تعدادی از دانشجویان مقطع کارشناسی دانشکده الأماره به منظور تحصیل در مقطع کارشناسی ارشد به دزفول اعزام شوند که این فرآیند از سال آینده و با تحصیل دانشجویان آقا در رشته علوم قرآن و حدیث صورت خواهد گرفت.

وی به پیشینه دانشکده اصول‌الدین الأماره اشاره و بیان کرد: علامه عسکری یکی از شاگردان امام خمینی(ره) دانشکده اصول دین را در عراق تأسیس کرد و پس از آنکه از سوی صدام مورد تعقیب قرار گرفت به ایران آمده و به دستور مقام معظم رهبری این دانشکده را در ایران پایه‌گذاری کرد. در حال حاضر شهرهای حله، بغداد، کوت و الأماره در عراق از این دانشکده بهره‌مند هستند.

انتهای پیام/