مدیر عامل انجمن محیط زیست آوان سبز دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از اجرای طرح آموزش جوامع محلی در روستاهای دزفول برای چهار سال متوالی خبر داد و گفت: آموزش جوامع محلی و روستاهای مناطق کوهستانی یکی از اولویت های انجمن آوان سبز بوده که هر ساله در طول سال تحصیلی برگزار می گردد.

” امین الله محراب” افزود: هدف از برگزاری این طرح ارتقای سطح فرهنگ و اخلاق زیست محیطی جوامع محلی دزفول برای درک بهتر مشکلات محیط زیست و آگاه کردن دانش اموزان به اهمیت حفظ محیط زیست است.

وی، داشتن روستاهای پاک با محوریت کودکان روستا را از اهداف این طرح برشمرد و خاطر نشان کرد: با توجه به آشنایی کم اهالی و یا کم اهمیت تلقی کردن برخی مسائل زیست محیطی ضرورت آموزش در این مجامع را تقویت و با توجه به اثر بخش بودن این اموزش ها در سنن پایین، کودکان بعنوان جامعه هدف این طرح انتخاب شده اند.

این فعال محیط زیست دزفول، اظهار کرد: قرارگرفتن برخی روستا ها در نزدیکی مناطق تحت حفاظت سازمان محیط زیست، شکار حیوانات حیات وحش، قطع درختان و آلوده کردن آب توسط اهالی منطقه مواردی است که ضرورت آموزش های زیست محیطی در جوامع روستایی را افازیش داده است.

محراب گفت: تا کنون این آموزش ها در جوامع محلی و روستاهای مناطق کوهستانی دزفول از جمله باغچه بان، اسلام آباد، رزگه، پامنار، بیشه بزان، گاویر و روستاهای جنوب دزفول شامل سید نور، شهید بهشتی و بنه علوان برگزار گردیده است.

مدیر عامل انجمن محیط زیست آوان سبز دزفول گفت: آخرین آموزش صورت گرفته به دانش آموزان بنه علوان در روز شنبه یکم اردیبهشت ۹۴ بوده که این روستا در مجاورت سایت گوزن زرد ایرانی پارک ملی دز واقع است، و در این کلاس آموزشی نکات لازم برای حفظ محیط زیست آموزش داده شد.

انتهای پیام/