به گزارش دزفول امروز به نقل از پایگاه خبری السومریه نیوز، فرحان محمد عضو شورای استان الانبار امروز چهارشنبه اعلام کرد: نیروهای وابسته به دولت اسلامی در عراق و شام داعش با استفاده از بمب های حاوی گازهای کلر مناطق امنیتی و مسکونی شهر رمادی مرکز استان الانبار را هدف قرار داده است و این حملات موجب بروز خفگی در بین بسیاری از شهروندان و اهالی این شهر شده است.

این نماینده شورای استان الانبار در ادامه به السومریه نیوز گفت: گروه‌های وابسته به داعش تروریستی امروز هم برخی از مناطق امنیتی و مسکونی شهر رمادی را با این بمب های حاوی گاز سمی کلر هدف قرار دادند.

وی همچنین در این باره تصریح کرد: هم اکنون مواردی از خفگی های شدید بین شهروندان و اهالی این شهر گزارش شده است و به منظور درمان فورا به بیمارستان های شهر الرمادی انتقال داده شدند.

حیدر العبادی نخست وزیر عراق هم دیروز سه شنبه تاکید کرده بود، اوضاع در شهر رمادی مرکز استان الانبار کنترل شده است و گروه هایی که تا پیش از این به داعش پیوسته بودند رفته رفته در حال کنار گذاشتن این گروه تروریستی هستند.

این درحالی است که سرتیپ فاضل برواری فرمانده تیپ طلایی از تمام آوارگان و اهالی استان الانبار و بخصوص مرکز این استان یعنی اهالی شهر رمادی خواست به خانه و شهر خود بازگردند، چرا که این استان در حال پاکسازی است و رمادی اکنون به حالت امن خود باز گشته است.

انتهای پیام/