به گزارش دزفول امروز به نقل از ایرنا: “رضا هودگر” با اعلام این خبر گفت: در سال گذشته ۷۷ هزار تن محصول ذرت دانه ای با نرخ تضمینی هر کیلوگرم هشت هزار و ۷۰۰ ریال از ذرتکاران دزفول خریداری شد که به دلیل برخی مشکلات پرداخت طلب ذرتکاران چند ماه به تاخیر افتاد.

وی کل طلب ذرتکاران دزفولی را ۶۷۰ میلیارد ریال اعلام کرد و گفت: در روزهای اخیر کل طلب ذرتکاران دزفول پرداخت شد و هیچ کشاورزی در این زمینه طلب کار نیست.

۳۰ هزار هکتار از اراضی کشاورزی دزفول در سال زراعی جاری به زیر کشت ذرت دانه ای رفت.

محصول ذرت کشاورزان دزفول توسط ۱۰ مرکز خرید تعاونی و بخش خصوصی زیر پوشش سازمان تعاون روستایی این شهرستان با نرخ تضمینی خریداری شد.

کشاورزان دزفولی ۱۰ درصد ذرت دانه ای کشور را تولید می کنند

رییس تعاون روستایی دزفول همچنین از آمادگی خرید تضمینی گندم در این شهرستان خبر داد و گفت:شش مرکز تعاون روستایی،دو سیلو در بخش غله و کارخانه آرد آماده خرید تضمینی گندم از کشاورزان هستند و در روزهای آینده که برداشت گندم از مزارع دزفول آغاز می شود کار خرید را آغاز خواهند کرد.

وی افزود:گندم نان با افت مفید چهار درصد و افت غیرمفید دو درصد با قیمت ۱۱ هزارو ۵۰۰ ریال و گندم دروم با قیمت ۱۱ هزار و ۸۰۰ ریال از کشاورزان خریداری می شود.

هودگر افزود:در سال گذشته ۱۳۰ هزار تن گندم از کشاورزان دزفولی خریداری شد.

گندم آبی در سطح ۳۷ هزار هکتار از اراضی دزفول و گندم دیم در سطح ۱۷ هزار هکتار از اراضی دزفول کشت شده است که به دلیل خشکسالی ،بارش تگرگ و گرد و غبار مزارع گندم دیم غیر قابل برداشت می باشد.

انتهای پیام/