به گزارش دزفول امروز به نقل از موج چهارم، رحمان نظری مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد اسلامی دزفول با بیان اهداف برگزاری این سمینار گفت: آشنایی اولیه با مقوله تکنولوژی نانو و کاربردهای این فناوری در زمینه ها و رشته های مختلف از اهداف برگزاری این سمینار بود.

نظری محور اصلی این سمینار را بیان کاربردهای مختلف این فناوری در رشته ها و زمینه های مختلف اعم از پزشکی، نانو فناوری، نانو مهندسی و نانو کشاورزی عنوان کرد.

وی تصریح کرد: در این سمینار که با استقبال خوب دانشجویان و اساتید مواجه شد، دکتر علی حیدری مقدم و محمد قلمباز به عنوان سخنرانان این سمینار در بیان تاریخچۀ فناوری نانو و معرفی کاربردهای مختلف این فناوری در رشته ها و زمینه های مختلف موضوعاتی را مطرح نمودند.

مسئول بسیج دانشجویی دانشگاه آزاد دزفول در ادامه با بیان این موضوع که فعالیت های این نهاد زیر نظر پژوهشکده شهید چمران خوزستان که از مجموعه های ترویجی ستاد نانو کشور میباشد صورت میپذیرد، بیان کرد: این نهاد به همت معاونت علمی، پژوهشی بسیج دانشجویی استان به ثبت کشوری نیز رسیده است.

نظری یکی از نکات جالب این سمینار را سوالات متعدد دانشجویان در زمینۀ نانو عنوان نمود و گفت: این موضوع نشان دهندۀ علاقۀ دانشجویان به این فناوری را نشان می دهد.

وی در پایان با بیان برنامه های این نهاد در برگزاری سمینارها و کارگروه های تخصصی اظهار داشت: دانشجویان میتوانند جهت عضویت در این نهاد همه روزه به دفاتر بسیج دانشجویی این واحد (برادران۶۲۴ ساختمان فنی و خواهران ۳۰۶ ساختمان امام) مراجعه و نسبت به تکمیل فرم ثبت نام اقدام نمایند.

انتهای پیام/