به گزارش دزفول امروز به نقل از باشگاه خبرنگاران،  علی شمخانی، نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی بعد از ظهر یک‌شنبه در بیستمین همایش سراسری فرماندهان و مسوولان نیروی انتظامی با قدردانی از تلاش ارزنده فرماندهان، کارکنان و مسئولان سخت کوش نیروی انتظامی به ویژگی‌های منحصر به فرد این نیرو شامل اولویت دادن به اخلاق، فرهنگ‌سازی هنجارها، وجود انگیزه‌های عالی خدمت صادقانه به مردم و انقلاب اسلامی اشاره کرد و افزود: تامین امنیت پایدار و حفظ آرامش شهروندان نیازمند تقویت توان و ارتقای بهره‌وری و اثربخشی در نیروی انتظامی است.
شمخانی ادامه داد: برای مقابله با تهدیدات نرم، اتکای صرف به بودجه و امکانات کافی نبوده و لازم است توان نرم کشور به عنوان منبع اصلی و جوشان اراده ملی به صورت هوشمندانه برای پیش برندگی کشور و بازدارندگی موثر به‌کارگیری شود.

وی خاطرنشان کرد: یکی از ابعاد جنگ نرم مشغول سازی ظرفیت و فکر نخبگان و نیروهای تخصصی به مسائلی جزئی و حاشیه‌ ای است و نیروی انتظامی باید به حفظ هوشیاری در تراز راهبردی، نیازها و اولویت‌های اصلی را شناسایی و به آن‌ها بپردازد.

دبیر شورای عالی امنیت ملی افزود:‌ نیروی انتظامی تنها سبز پوش عرصه نظم و امنیت صرف نیست بلکه ناظم و امنیت بخش فرهنگ و تربیت است و از این حیث باید پیوسته در مرزهای دانش، برای انجام ماموریت‌های تخصصی خود قرار داشته باشد.

نماینده مقام معظم رهبری در شورای عالی امنیت ملی، امنیت و اقتدار امروز کشور را دستاورد تلاش خالصانه دولت، مردم و نیروهای مسلح کشور در شرایط حساس منطقه دانست و افزود:‌ بدون شک تکفیری‌ها و تحریمی‌ها برای خدشه‌دار کردن محیط امنیتی ایران برنامه دارند و دلیل ناکامی آن‌ها،‌ ثبات سیاسی و اجتماعی و اقتدار نهادهای دفاعی،‌ امنیتی و انتظامی است.

در پایان شمخانی مسیر مذاکرات را مورد اجماع ملی دانست و در عین حال تاکید کرد، موافقان و منتقدان هر دو یاری دهنده و دلسوز نظام هستند و با تعامل و هم‌فکری منجربه کسب منافع حداکثری و مقابله با خدعه‌های طرف مقابل خواهند شد.

انتهای پیام/