به گزارش دزفول امروز: حجت الاسلام و المسلمین “مرتضی بیگدلی” امام جمعه دزفول در خطبه های نماز جمعه این هفته دزفول که در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار گردید، ضمن توصیه به رعایت تقوای الهی گفت: هر کس تقوای الهی پیشه کند، محبوب قلب مردم خواهد شد.

 

صبر استراتژیک مردم یمن دشمن را به عجز کشانده است

وی با اشاره به شکست عربستان در تجاوز به یمن، افزود: این پیروزی مردم یمن، شکست دیگری بر آل سعود که می توان آنها را آل سکوت و سقوط نامید، اعمال کرد.

حجت الاسلام بیگدلی با به سخره گرفتن نام “طوفان قاطعیت” برای کشتار زنان و کودکان یمنی و نابودی زیرساخت های یمن، ابراز کرد: آل سعود هیچ طوفان قاطعیتی به دشمنان اسلام در طی این سال ها نشان نداده و طوفان قاطعیت!! خود را علیه مردم مسلمان یمن به راه انداخته است.

خطیب جمعه دزفول با تاکید بر اینکه صبر استراتژیک مردم یمن دشمن را به عجز کشانده است، خاطر نشان کرد: مردم یمن با صبر و استقامت خود، بینی پادشاهان و شاهزادگان عیاش و کودن عربستان را به خاک کشاندند.

امضای توافق نامه منوط به لغو کامل و یکجای تحریم ها است/ تعلیق در برابر تعلیق

آغاز دور جدید مذاکرات هسته ای و نگارش متن توافق نامه نهایی بین جمهوری اسلامی ایران با گروه ۱+۵، موضوع مهم دیگری بود که حجت الاسلام بیگدلی آن را مورد اشاره قرار داد و افزود: باید متن توافق نامه حفظ حقوق مردم کند و با نگاهی دقیق به جزیی ترین مسایل در آن توجه شود تا آمریکایی های بدعهد نتوانند بار دیگر به زیر تعهدات خود بزنند.

امام جمعه موقت دزفول ضمن تاکید بر لغو یکباره همه تحریم ها، امضای توافق نامه را منوط به لغو کامل و یکجای تحریم ها عنوان و خاطر نشان کرد: لغو تدریجی تحریم ها غیرقابل قبول است.

وی ادامه داد: باید سیاست تعلیق در برابر تعلیق باشد و تمام تعهدات ایران نیز برگشت پذیر باشد، چرا که اگر تحریم ها بجای لغو، تعلیق شد ایران نیز تعهدات خود را تعلیق کند.

حتی یک پیچ از تاسیسات هسته ای نباید باز شود

حجت الاسلام بیگدلی تاکید کرد: تا تحریم ها بطور کامل و یکجا برداشته نشود، نباید به زیرساخت های هسته ای کشور دست زده شود و حتی یک پیچ نیز تا لغو کامل تحریم ها نباید باز شود.

امام جمعه موقت دزفول، اخذ تضمین از امریکایی های بدعهد،حذف بازرسی های غیرمتعارف و لغو مشهود کردن احتمالی اطلاعات نظامی ایران را از دیگر خواسته های ملت در نگارش توافق نامه خواند و اظهار کرد: ملت ایران هرگز مشروط کردن لغو تحریم ها نمی پذیرد و تا پای جان در مقابل زیاده خواهی های دشمن خواهد ایستاد و از حقوق خود دفاع خواهد کرد.

برخی قوانین در خصوص شوراها باید اصلاح شود

وی با گرامیداشت نهم اردیبهشت ماه روز شوراهای شهر و روستا، اعضای شوراها را نمایندگان مردم خواند و گفت: مبنای حکومت جمهوری اسلامی مشروعیت الهی و مقبولیت مردمی است و مردم با انتخاب مسئولین رقم زننده تمام سیاست های داخلی و خارجی کشور هستند.

وی با تاکید بر ضرورت نقش شوراها در تعامل با دیگر دستگاهها، گفت:برخی قوانین در این خصوص باید اصلاح شود ضمن آنکه شوراها باید ارتباط بیشتری با مردم داشته باشند و روح همگرایی در آنها افزایش یابد تا شاهد رضایت مندی هرچه بیشتر مردم باشیم.

 

حادثه طبس، تحقق وعده خداست

پنجم اردیبهشت ماه سالروز شکست حمله نظامی آمریکا به ایران در طبس مناسبت دیگری بود که امام جمعه موقت دزفول آن را  گرامی داشت و گفت: آمریکا با سنجش تمام شرایط برای آزادی گروگان های جاسوس خود بدست دانشجویان پیرو امام(ره) قصد داشت از طریق طبس وارد شود که دست قدرت خداوند آنها را در هم کوبید.

وی افزود: حادثه طبس، تحقق وعده خداست که خداوند یاری کننده ملتی است که برای او قیام کرده اند.

 

تنها مشکل بیماران باید تحمل سختی بیماری باشد

امام جمعه موقت دزفول همچنین ضمن گرامیداشت هفته سلامت گفت: باید تمام تلاش ها صورت گیرد تا همه آحاد جامعه به وضعیت مطلوب بهداشتی بهره مند و بیماران علاوه بر مشکل درد و ناراحتی خود مشکلی در خصوص امکانات و خدمات نداشته باشند.

خیرین به برگزاری اعتکاف کمک کنند

رئیس سازمان تبلیغات اسلامی دزفول همچنینی با اعلام خبر آمادگی ۴۰ مسجد برای برگزاری آیین معنوی اعتکاف و ایام البیض در سطح شهرستان دزفول گفت: ۲۰ مسجد در سطح شهر و ۲۰ مسجد در سطح روستاها برای برگزاری مراسم معنوی اعتکاف اعلام آمادگی کرده اند که با توجه به اینکه برخی از مساجد امکانات لازم برای پذیرایی بهتر ازمعتکفان را نداشتند امیدواریم با کمک های خیرین این کمبودها رفع شود.

 

عملیات بیت المقدس موجب تغییر معادلات در میدان جنگ و سیاست شد

امام جمعه موقت دزفول دهم اردیبهشت سالروز آغاز عملیات بیت المقدس را گرامی داشت و گفت:عملیات بیت المقدس یکی از عملیات های بزرگ دوران دفاع مقدس بود که باعث آزادسازی پنج هزارو ۴۰۰ کیلومتر از مناطق اشغالی میهن اسلامی و خارج کردن خرمشهر از اشغال دشمن بعثی شد.

وی افزود: پیروزی در این عملیات موجب تغییر معدلات در میدان جنگ و سیاست شد.

حجت الاسلام بیگدلی همچنین با اشاره به سالروز شهادت خلبان علی اکبر شیرودی به روح بلند این شهید و شهدای دفاع مقدس درود فرستاد.

انتهای پیام/