به گزارش دزفول امروز به نقل فارس، سورنا ستاری بعد از ظهر امروز در جمع مدیران و اساتید دانشگاه قم با بیان اینکه شیوه‌های اشتباه پژوهشی بازدهی لازم را ندارند اظهار کرد: علاوه بر این اینگونه شیوه‌ها هزینه‌های زیادی را هم هدر می‌دهند.

وی افزود: لازم است با نگرشی جدید به پژوهش در کشور توجه لازم صورت بگیرد زیرا امروز ایران برای امر پژوهش هزینه زیادی می‌کند و در حال حاضر هم بودجه وزارت علوم نزدیک به ۷ هزار میلیارد تومان است.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور با بیان اینکه معاونت علمی نهاد ریاست جمهوری وظیفه حمایت از طرح‌های پژوهشی را بر عهده دارد گفت: این معاونت باید زیرساخت‌های پژوهشی را در سطح کشور به وجود آورد ولی نکته اساسی این است که همه مشکلات با بودجه حل نمی‌شوند و این تفکر اشتباهی است که پول حلال همه مشکلات پژوهشی است.

وی ادامه داد: ستاد پژوهشگری نانو در کشور به دلیل اینکه از ابتدا با دقت و کارایی بالا طراحی و اجرا شد در حال حاضر با حدود ۳۰ نفر نیروی علمی، دستاوردهای متعددی برای ایران اسلامی به ارمغان آورده است.

ستاری با اشاره به اینکه اقتصاد ایران مانند شخصی ثروتمند است که درآمدش به نفت وابسته است خاطرنشان کرد: اتکا به درآمد نفتی تفکر اشتباهی است و لازم است مردم دریابند می‌توان بدون نفت هم به اداره کشور پرداخت.

معاون علمی و فناوری رئیس جمهور عنوان کرد: حقیقت آن است که با اقتصاد بچه پولداری نمی‌توان کارآفرین بود و خلاقیت داشت.

انتهای پیام/