به گزارش دزفول امروز به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی دزفول: روز گذشته مورخ ۳ اردیبهشت ماه در ساعت ۱۱:۵۳ دقیقه خبر آتش سوزی در جنگلهای کوی سوم شعبان به این سازمان داده شد که بلافاصله ستاد فرماندهی عملیات اکیپ اطفاء حریق را از ایستگاه شماره ۳ روانه محلی گزارش شده کرد و سریعا اقدام به مهار حریق نمودند.

ابتدا آتش سوزی از علفهای هرز و خشکیده شروع شد و بعلت وزیدن باد گسترش یافت که در این میان ۲۰ اصله درخت اوکالیبتوس و کنار نیز طعمه حریق شدند.

در ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه تماسی از حراست دانشکده جندی شاپور با سامانه ۱۲۵ این سازمان گرفته شد مبنی بر آتش سوزی در جنگلهای این منطقه که از طرف ستاد فرماندهی عملیات سریعا دو دستگاه خودروی اطفاء حریق به محل اعزام شد و اقدام به مهار حریق نمودند.

258831 (24)

81581 (2)

مدیرعامل سازمان آتش نشانی دزفول نیز خاطر نشان کرد: آتش سوزی بزرگترین دشمن جنگل بوده و زیانهای وارده از آن در درجه اول، زیان به جامعه جنگل می باشد و در درجه دوم آلوده کردن محیط زیست و از بین بردن آشیانه های پرندگان و بسیار موارد مضر برای طبیعت میباشد؛ از این رو در این باره با اظهار تاسف برای از بین رفتن تعداد زیادی از درختان این جنگل افزود آتش نشانان تمام تلاش خود را برای مهارکردن و جلوگیری از پیشروی حریق بکار برده و تا مهار کامل آن در این محل باقی خواهند ماند.

457741 (14)

“عبدالحسین معظم فر” گفت : سه دستگاه خودروی اطفاء حریق سنگین از سه ایستگاه شماره ۱ (مرکزی) و ایستگاه شماره ۳ و ۴ به همراه ۲۲ نفر از آتش نشانان در حال انجام وظیفه میباشند.

وی به خسارتهای ناشی از این حوادث به سازمان اشاره و اظهار کرد: در آتش سوزی جنگلها به علت صعب العبور بودن راه ناچار به استفاده و متصل کردن شیلنگهای آبرسانی زیاد میباشیم که منجر به پاره شدن و ترکیدن شیلنگها میشود که این حادثه خسارات زیادی برای ما در بر داشت.

258831 (24)

این آتش سوزی که مرحله دوم آن از ساعت ۱۶:۲۰ دقیقه شروع شده بود در ساعت ۲۲:۱۰ دقیقه توسط آتش نشانان مهار شد که جمعا با احتساب آتش سوزی قبل از ظهر حدود ۱۰ ساعت بطول انجامید.

انتهای پیام/