به گزارش دزفول امروز به نقل از مشرق؛ حجت‌الاسلام روحانی در نشست خبری پایان سفر به شیراز در پاسخ به سؤالی پیرامون انتشار فکت‌شیت ایرانی گفت: فکت‌شیت ایرانی قبل از آمریکا منتشر شد. شبی که تفاهم بین ایران و ۱+۵ انجام شد و بیانیه‌ای که در لوزان اعلام شد، یک ساعت قبل آن خبرگزاری‌ها فکت‌شیت ایرانی را منتشر کردند؛ همه خبرگزاری‌ها ما یک فکت شیت را اعلام کردند و همان را هم رسانه‌های خارجی اعلام کردند.

وی تأکید کرد: نمی‌دانم برخی حافظه‌شان ضعیف شده است چراکه قبل از آمریکایی‌ها ما فکت شیت خود را اعلام کردیم. بنابراین ما اعلام کردیم و روشن است، منتها برخی شبهه‌‌ای ایجاد و مسائلی را مطرح کردند، ضمن اینکه ما نظرات خود را به‌صراحت گفتیم. وزیر امور خارجه ما و رئیس سازمان انرژی اتمی به‌تفصیل نظرات ایران را اعلام کردند، حال اگر می‌خواهید مصاحبه‌های آنان را دوباره منتشر کنید تا فکت‌شیت دوم منتشر شود.

در پی این موضعگیری عجیب رییس جمهور کاربران سایت مشرق نظرات جالبی ذیل مطلب منتشر کردند که بخشی از آن در اینجا می آید:

* اولین کسی که فرمود انتشار بدین و ما حرف محرمانه نداریم رهبری بود؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

* آقای روحانی! من اگه تند بنویسم این مشرق سانسور میکنه. اگه منتشر کردید، چرا رهبری «دو هفته بعد از آن» فرمودند منتشر کنید؟!! چرا صالحی هم در مجلس گفت رهبری دستور داده اند منتشر شود؟! چرا ظریف گفت منتشر میکنیم و بعد همه زدید زیرش و دبه درآوردید؟! آقا روحانی خدا نکنه….(خودم سانسور کردم که کار مشرق آسان‌تر بشه!!) درود بر مشرق و رجا و طنین ایران

* اها….ظریف که گفت توافقی نشده که فکت شیت بدیم. شما می گی فکت شیت رو اون اول دادیم. صالحی توی جلسه ی غیر علنی مجلس در ۱۸ فروردین گفته رهبر ما را ملزم به انتشار فکت شیت کردن………. امریکا مثل آدم فکت شیتشو ارائه کرد ولی الان شما بعد از یه ماه تازه میای می گی فکت شیت رو دادیم خبرنگارا……….

* اینا خودشونم نمیدونن دارن چه کار میکنن !!!!

* حافظه ضعیف! حالا خوبه همون متن هم از سایت وزرات خارجه برداشتید

* پس چرا صالحی میگه فکت شیت ایرانی آماده ست ولی روحانی منتشرش نمیکنه!!!

* خوب یه بار دیگه هم منتشر کنید. بد میشه…؟ البته اصلی رو

* یه فکت شیت و این همه اظهار نظر متناقض؟؟؟

انتهای پیام