به گزارش دزفول امروز به نقل از لیزنا، حجت الاسلام والمسلمین سپهر در این جلسه گفت: با توجه به ظرفیت علمی شهرستان دزفول احداث کتابخانه مرکزی با ظرفیت های تخصصی ویژه بانوان، کودکان، افراد نابینا، تالار نقد کتاب و کتابخانه دیجیتال در این شهرستان احساس می شود.

وی افزود : ان شالله با همکاری دستگاههای اجرایی و فرمانداری دزفول امسال شاهد کلنگ زنی کتابخانه مرکزی دزفول باشیم.

مدیر کل نهاد کتابخانه های عمومی استان خوزستان، شهرهای دزفول و بهبهان را از جمله شهرهای با ظرفیت بالای علمی در استان خوزستان معرفی کرد و گفت: پیوند علم و دین در دزفول موجب ارتقای سطح فرهنگی در این شهرستان شده که قابل تقدیر است.

حجت الاسلام سپهر زیربنای فضای کتابخانه ای در استان خوزستان را به ازای هر ۱۰۰ نفر معادل ۲,۱۳ مترمربع اعلام کرد وگفت:این رقم در دزفول ۳.۳۲ مترمربع است.

وی همچنین افزود: برای هر ۱۰۰ نفر در استان خوزستان ۵۲ جلد کتاب در کتابخانه ها موجود است و این درحالی است که به ازای هر یکصد نفر در شهرستان دزفول ۷۵ جلد کتاب موجود است ضمن اینکه طبق استانداردهای اعلام شده تا سال ۱۴۰۴ این مقدار باید به ۴۰۰ جلد کتاب در ازای هر یکصد نفر برسد.
سپهر گفت: اگر دستگاه های اجرایی به شرط استفاده ۳۰ ساله مکانی را در اختیار نهاد کتابخانه ها قرار دهند اداره کتابخانه ها این مکان ها را تجهیز و برای استفاده عموم تجهیز خواهد کرد.

انتهای پیام/