به گزارش دزفول امروز: همزمان با چهارم خرداد، مصلای امام علی(ع) دزفول شاهد برگزاری همایش چهارم خرداد روز ملی “مقاومت و پایداری- روز دزفول” بود.

از درب ورودی مصلا، بوی نان داغ تنوری مشام ها را، صدای خیاطی بانوان گوش ها را، شیرینی شربت ایستگاه صلواتی ذائقه ها را و تصاویر بمباران های هوایی چشم ها را به یاد روزهای پر خطر دوران دفاع مقدس و شور حضور مردم دزفول در پشتیبانی از جبهه ها می برد.

IMG_7700

باگذر از غرفه های ایستگاه صلواتی، بسته بندی آجیل، غرفه خیاطی، غرفه بهداری و تفکیک دارو به پدافند هوایی می رسیم، پدافندی که بدلیل همواره “الف” بودن “دزفول” در لیست شهرهای مورد هجوم دشمن تمام توان خود را برای صیانت از شهر انجام داد.

IMG_7684

در ابتدای ورود به سالن با مردمی مواجه می شوید که با صبر و استقامت خود، دشمن را به عجز کشانده و با تحمل زخم ها و سختی ها لقب “پایتخت مقاومت ایران” را زیبنده خود کرده اند، مواجه می شود.

IMG_7671

از کنار جانبازان و پیربسیجیان دزفول و زنان و مردانی که بیش از یک رزمنده خط مقدم جبهه خاطره در سینه دارند، عبور می کنیم تا به ردیف های جلو برسیم به مسئولینی که بعد از “ادای دین مردم دزفول به اسلام” هنوز دین خود را به مردم دزفول ادا نکرده اند.

برخلاف امام جمعه دزفول، استاندار خوزستان ابایی از سوژه دادن بدست خبرنگاران نداشت.

IMG_7909

نماد مقاومت شهر دزفول که بدلیل اصابت انبوه موشک ها به بلدالصواریخ یا “شهر موشک ها” معروف شده است، موشکی مچاله شده با یک دست است که تصویر آن نیز در بنر بالای سن نیز نقش بسته بود.

این امر موجب گل کردن طبع شوخ طبعی استاندار آبادانی خوزستان شد و گفت: شما دزفولی ها روی دست ما آبادانی ها بلند شدید، این موشک مچاله شده باید دست بچه های آبادان باشد، تعجب می کنم چرا اینجا نصب کرده اند!! اگر این تندیس موشکی که با یک دست مچاله شده در آبادان بود تا حالا هزار جّک برای آبادان درست می کردند.

IMG_7921

اما یکی از اثرگذارترین قسمت های این مراسم را می توان مدیحه سرایی غزل سرای جبهه ها، “حاج صادق آهنگران” دانست که با متن زیبای خود در وصف دزفول و مقاومت مردم این شهر در دوران دفاع مقدس، اشک حاضرین در این مراسم را با روضه حضرت زینب(س) جاری کرد.

سردار فیروزآبادی آخرین سخنران این مراسم که فقط به بیان خاطرات خود از رزمندگان دزفول و حضور در دزفول محدود کرده بود قول داد که سخنان خود در توصیف دزفول و مقاومت مردم این شهر را در کتابی تحت عنوان” دزفول، مجدالدین” در آینده چاپ خواهد کرد.

IMG_8050

سخنان رئیس ستاد کل نیروهای مسلح به اتمام رسید که یکی از سران عشایر عرب به زبان عربی به سردار فیروزآبادی عرض خوش آمد گفت و با سخنانی حماسی ضمن اعلام امادگی تمام عشایر خوزستان برای دفاع از آرمانهای انقلاب اسلامی، از سردار فیروزآبادی خواست تا زمینه را برای دیدار عشایر دزفول با رهبر معظم انقلاب فراهم تا با عشایر دزفول حضورا با ایشان تجدید بیعت کردند که سرلشکر فیروزابادی نیز ضمن تمجید از روحیه سلحشوری عشایر خوزستان گفت: من به نمایندگی از رهبر معظم انقلاب سلام ایشان را به همه مردم دزفول و عشایر دزفول اعلام میکنم.

انتهای پیام/