به گزارش دزفول امروز به نقل از ایرنا: ورودی ساختمان فرمانداری دزفول در صبح دوشنبه محل تجمع دو گروه از سرمایه گذاران صندوق پیروان نبوت و متقاضیان مسکن مهر نیروی انتظامی بود.

تجمع کنندگان که تعداد آنها بیش از ۵۰ نفر تخمین زده می شد و عده ای با زن و فرزند حضور یافته بودند خواستار پاسخگویی شخص فرماندار و مسوولان مربوطه در خصوص سرمایه برباد رفته خود شدند.

یکی از سرمایه گذاران صندوق (شرکت) پیروان نبوت دزفول به خبرنگار ایرنا گفت:بیش از سه هزار خانوار به امید دریافت سود و تسهیلات قرض الحسنه در این صندوق که متعلق به شرکت مواد غذایی تکین دزفول می باشد سپرده گذاری کرده اند.

وی افزود:از شش ماه پیش در این شرکت سرمایه گذاری کرده ام تا سود حاصل از فعالیت این شرکت را دریافت کنم اما تاکنون نه سودی دریافت کرده ام و نه توانسته ام اصل سرمایه ام را دریافت کنم.

وی افزود:با وجود پیگیری فراوان سپرده گذاران کسی جوابگو نیست.

فرماندار ویژه دزفول نیز در این خصوص گفت:یک شرکت اقتصادی متعلق به شرکت تکین در دزفول که دارای شعب بین المللی در کشورهای اروپایی از جمله فرانسه، آلمان، ترکیه و نیز کشورهای حاشیه خلیج فارس ، آسیا و آمریکا می باشد با مشارکت ۵۰ درصدی در قالب اخذ وام و تسهیلات از محل سپرده مردم نزد بانک ها ، به صورت مستقیم در صندوق قرض الحسنه پیروان نبوت دزفول اقدام به ایجاد سپرده های سرمایه ای نمود.

حبیب الله آصفی نیا افزود: این شرکت اقدام به توزیع سود مطابق شاخص سازمان اقتصادی اسلامی و رعایت ضوابط بانک مرکزی برای سه هزار و ۵۶ خانوار تحت پوشش فعالیت اقتصادی نموده و زمینه اشتغال و حل مشکلات اقتصادی از جمله ازدواج، تحصیل، هزینه های درمانی و مسکن در قالب توزیع وام و سود حاصله را فراهم کرد که از دو سال پیش به علت افزایش تولید، مشکلات اقتصادی و تورم بین المللی و داخلی قادر به جبران بازگشت مطالبات مردم نبوده و با توجه به سیرنزولی و روند کاهش اعتبارات ، مشکلات جدی و غیرقابل جبرانی برای افراد تحت پوشش ایجاد کرد.

وی افزود:به منظور جلوگیری از بحران در این خصوص با همکاری شورای حل اختلاف و دادگستری خوزستان اواخر پارسال به شرکت مواد غذایی تکین دزفول فرصت داده شده تا مطالبات مردم را در فرصت مالی کوتاه حداکثر تا چهارم خرداد ماه سال ۱۳۹۴ پرداخت کند و با توجه به اینکه امروز آخرین مهلت تسویه حساب این شرکت بود و شرکت به تعهدات خود عمل نکرد سپرده گذاران درب فرمانداری تجمع کردند.

فرماندار ویژه دزفول در خصوص حل این مشکل پرونده ۱۳۰ میلیارد ریالی اظهار کرد:در نشستی که با حضور رییس دادگستری دزفول انجام شد مقرر شد دادگستری دزفول نسبت به ادامه روند پرونده اقدام و اقدامات قضایی در این خصوص صورت گیرد.

رییس عمران و برنامه ریزی فرمانداری ویژه دزفول نیز در خصوص مشکل سرمایه گذاران مسکن نیروی انتظامی دزفول گفت:۳۷ نفر از متقاضیان مسکن مهر نیروی انتظامی دزفول به دلیل محدود بودن واحدهای آپارتمانی یاد شده و فروش به چند نفر با مشکل مواجه شده اند و خواستار بازگرداندن پول پرداخت شده خود به شرکت تعاونی نیروی انتظامی شدند.

فریدون روغنی زادگان افزود:نشست های مختلفی برای حل این مشکل برگزار شد و هیات مدیره جدید برای شرکت تعاونی مورد نظر انتخاب شد.

وی افزود:طبق نشست های انجام شده و نتیجه های اعلام شده مقرر شد مازاد سهم افزایش اعتبار تسهیلات بانکی به حساب شرکت تعاونی مسکن نیروی انتظام واریز شود و با تصویب هیات مدیره مبالغ دریافت شده از متقاضیان که میانگین این مبلغ برای هر متقاضی ۲۴۰ میلیون ریال است به آنان بازگردانده شود.

روغنی زادگان اظهار کرد:در نشست نهم خرداد ماه با حضور اعضای هیات مدیره جدید این شرکت این مشکل مطرح و تصویب خواهد شد و در صورتی که این نشست به حد نصاب نرسید ۱۵ روز بعد با هر تعداد افراد شرکت کننده نشست برگزار و تصویب مقتضی در این رابطه اتخاذ می شود.

این دو تجمع بدون درگیری و با حضور چهار تن از نمایندگان دو گروه معترض در محل فرمانداری و گفت و گو با فرماندار و معاون وی حوالی ساعت ۱۳ خاتمه یافت.

انتهای پیام/