حجت‌الاسلام حاجتی امام جمعه موقت اهواز در تجمع طلاب و روحانیون اهواز با عنوان “ما اجازه نمی‌دهیم” اظهار داشت:برخی ها به فرمایشات امام اعتقادی ندارند وقتی بعضی صحبت ها را می شنویم رنجیده خاطر می شویم بوی فرمایشات امام راحل از گفته های آن ها به مشام نمی رسد.

وی با بیان اینکه خواسته رهبر انقلاب از حوزه های علمیه داشتن تفکر سیاسی روشن و موضع گیری کردن است ادامه داد:جهاد فقط تیراندازی نیست امروز جهاد در ایستادن و حرف حق را زدن است اگر دشمن حرف اول را زد ولی این علما بودند که حرف آخر را زده اند.
حجت‌الاسلام حاجتی با بیان اینکه فلسفه این اجتماعات،ایستادن پای حرف حق است گفت:نباید به دشمن اجازه یکه تازی دهیم باید در صحنه ماند.
وی ادامه داد:اینجا جمع شده ایم چون احساس نگرانی می کنیم همه باید هشیار باشند اگر هنگام دفاع از حق سکوت کنیم ظلم کرده ایم.
امام جمعه موقت اهواز در خطاب به تیم مذاکره کننده هسته ای و دولت گفت:امیدواریم یک توافق عادلانه که از حقوق مسلم این ملت دفاع می کند نتیجه مذاکرات باشد.
وی اضافه کرد:برای تیم مذاکره کننده دعا می کنیم آنها هم حواسشان را باید جمع کنند چون آنها به مصاف یک دشمن غدار و حیله گر رفته اند.
حاجتی تاکید کرد:مذاکرات می تواند عرصه پیروزی برای ملت باشد ولی اگر مواظب نباشیم تبدیل به عرصه شکستی می شود که آیندگان هم مسببین آن را نخواهند بخشید.
وی از تیم مذاکره کننده خواست مرعوب نشوند و در مقابل دشمن احساس ضعف نکنند حاجتی تاکید کرد باید حماسی مذاکره کرد اگر نرمشی هم دارید باید قهرمانانه باشد.
استادعالی حوزه های علمیه خوزستان عنوان داشت:دشمن ابهتی ندارد که ابهتش شما را بگیرد ابهت شما باید دشمن را ذلیل کند.
وی افزود:به دنبال حل و فصل مسائل با دشمن نباشید دنبال برد برد نباشید دشمن برد شما را نمی خواهد عرصه مذاکره را خوب تحلیل کنید اینها آمده اند تا شما را زمین بزنند مذاکرات هسته ای تنها با این هدف طراحی شده است که کمترین امتیاز را به شما بدهند و بیشتر امتیاز را بگیرند.
حاجتی گفت:دشمن دنبال استحاله شماست می خواهد با این مذاکرات بهانه برای بعضی ها در داخل ایجاد کنند تا علیه ولایت فقیه در داخل کشور شورش کنند.
وی ادامه داد:اگر نتوانستند این کار کنند دنبال شناسایی مراکز حساس شما هستند تا مقدمات جنگ بزرگ دیگری را فراهم کنند.
امام جمعه موقت از وزیر امور خارجه خواست با چشم باز مذاکره کند وی گفت:اگر یک لحظه چشم های خود را برهم بگذارید این گرگ به شما حمله می کند.
منبع:رهیاب