مدیر پژوهش سرای جوان بسیج دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز به تشریح عملکرد یکساله این پژوهش سرا پرداخت و گفت: در اولین سال تأسیس پژوهش سرای جوان بسیج دزفول، در حوزه آموزش، پژوهش و اختراعات توسط نخبگان شهرستان کارهای خوبی از جمله شناسایی ۱۶۰ مخترع و نخبه در شهرستان انجام شد.


“محمد لیموئی” افتتاح برنامه “رویش” در “رادیو دزفول” در سال گذشته با معرفی بیش از ۳۰ نخبه و ادامه آن در امسال در روزهای سه شنبه را یکی دیگر از اقدامات مهمی این پژوهش سرا عنوان کرد و افزود: کارگاه های آموزشی مجموعه کامل برق بصورت تخصصی، رباتیک، ایده سازی، نانوتکنولوژی، ساخت انیمیشن، ساخت نرم افزارهای اندروید و … در حوزه دانش آموزی و دانشجویی با بکار گیری نخبگان انجام شد.

وی ادامه داد: پژوهش سرای جوان بسیج دزفول در یکسال فعالیت خود موفق به کسب ۲۳ مقام ملی و بین المللی شده که این تعداد مقام در طی یک سال و آن هم در اولین سال فعالیت در کشور بی سابقه است.

مدیر پژوهش سرای جوان بسیج دزفول، اظهار کرد: کسب ۹ مقام برتر رباتیک در مسابقات ملی نادکاپ دانشگاه صنعتی شریف و نایب قهرمان تیم پژوهش سرای جوان بسیج دزفول در این مسابقات ملی آغازی بر افتخارآفرینی جوانان بسیجی دزفول بود.

این مخترع جوان دزفولی، خاطر نشان کرد: تیم پژوهش سرای بسیج دزفول در دومین حضور خود در مسابقات علمی، توانست ۱۱ مقام برتر جشنواره ملی ذهن جوان را به خود اختصاص و پژوهش سرای جوان بسیج دزفول بعنوان برترین مؤسسه پژوهشی در این مسابقات انتخاب شد.

لیموئی انتخاب برترین اختراع سازمان سما در هفته پژوهش را از دیگر افتخارات این پژوهش سرا عنوان و اظهار کرد: کسب مقام دوم در مسابقات جهانی رباتیک با ارزش ترین مقامی بود که در سال گذشته توسط دانش آموختگان پژوهش سرای بسیج دزفول دریافت شد.

مدیر پژوهش سرای جوان بسیج دزفول، افزود: این مقام در حالی توسط دانش آموزان پژوهش سرای دزفول کسب شد که تیم های دانشگاه ها و شرکت های بزرگ حاضر در این رقابت ها، موفق به کسب هیچگونه مقامی نشدند که این امر بازتابهای خبری گسترده ای در رسانه های کشور داشت.

وی با دعوت از همه دانش آموزان و دانشجویان علاقمند به رشته های فوق برای آموزش تخصصی، اظهار کرد: علاقمندان می توانند جهت ثبت نام به تمام پایگاه های بسیج محلات و بسیج دانشگاه ها مراجعه کنند.

این نخبه جوان دزفولی با تاکید بر اینکه شعار ما در پژوهش سرا این است که “نخواهیم گذاشت عَلَم عِلم بر زمین بماند” خاطر نشان کرد: هدف ما در پژوهش سرا، کشف و تربیت استعدادهای کودکان، نوجوانان و جوانان فرزندان ایران اسلامی است و افراد با بضاعت مالی اندک مانعی برای رشد و شکوفایی آنها در این پژوهش سرای بسیج وجود ندارد.

محمد لیموئی ادامه داد: تخفیفات ویژه ای برای بسیجیان، خانواده های محترم کمیته امداد و بهزیستی در نظر گرفته شده است.

پژوهش سرای جوان بسیج دزفول همزمان با ولادت علی اکبر(ع) و روز جوان در سال ۹۳ شروع به فعالیت کرده است.
انتهای پیام/