فرمانده تیپ ۲۹۲ سرلشگر آزادی، ارتش جمهوری اسلامی ایران در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز با برشمردن دلایل بمباران شهرهای ایران توسط رژیم صدام در دوران دفاع مقدس گفت: دشمن صدامی که از حیطه انسانی خود خارج شده بود برای دوری مردم از نظام و از بین بردن پایگاه های مردمی جمهوری اسلامی و همچنین مشغول کردن ذهن رزمندگان مناطق عملیاتی با نام امن کردن محل زندگی خانواده های آن رو به جنگ شهرها و بمباران شهرهای در طول دفاع مقدس نمود.

امیر سرتیپ دوم  ستاد “گودرز احمدوند” افزود: در طول دفاع مقدس، تجربه نشان داد که هر موقع رزمندگان ما در جبهه های موفقیتی به دست می آوردند دشمن رو به جنگ شهرها می آورد و یکی از شهرهایی که همواره در صدر لیست آماج حملات موشکی و هوایی دشمن بعثی قرار داشت دزفول بود.

وی ادامه داد: با وجود نزدیکی بسیار زیاد دزفول به مناطق عملیاتی، مردم دزفول در شهر ماندند و مقاومت کردند و حتی نمازجمعه دزفول در طول دفاع مقدس حتی یک بار هم تعطیل نشد که این ویژگی ها موجب شد تا دزفول به این جایگاه و پایگاه خاصی تبدیل شود.

این فرمانده ارشد نظامی با بیان اینکه نه تنها مردم دزفول شهر را خالی نکردند بلکه در پشیبانی از جبهه ها نقش مؤثری داشتند، خاطر نشان کرد: در طول ایام دفاع مقدس، دزفول محلی برای تجدید روحیه رزمندگان اسلام بود و در این شهر از رزمندگان به خوبی استقبال می شد بطوریکه با هر یک از بچه های قدیمی جبهه و جنگ صحبت می کنیم همه خاطرات خوبی از مهمان نوازی مردم دزفول دارند.

فرمانده تیپ ۲۹۲ سرلشگر آزادی، حضور مردم دزفول در شهر را موجب دلگرمی رزمندگان جبهه های حق علیه باطل توصیف و ابراز کرد: استقامت و پایداری این شهر با وجود اصابت تعداد زیادی بمب و موشک و گلوله توپخانه در طول دفاع مقدس موجب شد تا دزفول را بعنوان پایتخت مقاومت ایران اسلامی نامگذاری کنند.

انتهای پیام/