به گزارش دزفول امروز به نقل از مرکز خبرگزاری دانشگاه آزاد اسلامی واحد دزفول؛ این واحد دانشگاهی اولین آزمون آیلتس را در در استان خوزستان برگزار کرد.


بر اساس این گزارش؛ آزمون IELTS یک امتحان زبان انگلیسی است و از اعتباری بین المللی برخوردار می باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند.

امتحان IELTS با همکاری مشترک دانشگاه کمبریج، کنسولگری انگلستان و سازمان IDP استرالیا برگزار می شود. این امتحان از بالاترین و معتبرترین استانداردهای بین المللی جهت سنجش سطح زبان انگلیسی داوطلبان پیروی می کند و چهار توانائی Listening, Speaking, Reading and Writing را مورد ارزیابی قرار می دهد.

بسیاری از دانشگاهها در کشورهای مختلفی همچون کانادا، انگلستان، استرالیا، نیوزلند و آمریکا امتحان IELTS را به رسمیت می شناسند. همچنین جهت مهاجرت به کشورهای کانادا، استرالیا و نیوزلند، داشتن مدرک IELTS الزامی است.

دکتر پاژخ مدیر مرکز آزمون IELTS واحد دزفول در گفتگو با مرکز خبرگزاری گفت: این آزمون اولین آزمون آیلتسی بود که در خوزستان برگزار، که مرکز آن دانشگاه آزاد اسلامی دزفول می باشد و امتیاز این مرکز یک امتیاز بین المللی محسوب می شود.

پاژخ بیان کرد: این آزمون به طور همزمان در ۱۲۵ کشور و حدود ۶۰۰ مرکز با سؤالات مشترک برگزار شد.

وی افزود: واحد دزفول در حال حاضر مجوز برگزاری شش آزمون آیلتس را اخذ کرده است که در ماههای بعدی این آزمون هر ماه و در چهار مهارت زبانی برگزار می شود.

آزمون IELTS یک امتحان زبان انگلیسی است و از اعتباری بین المللی برخوردار می باشد. این امتحان معیاری است جهت سنجش دانش زبان انگلیسی اشخاصی که می خواهند در کشورهای انگلیسی زبان درس بخوانند، کار کنند و یا به آن کشورها مهاجرت نمایند.

 انتهای پیام/