به گزارش دزفول امروز به نقل از روابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دزفول: علیرضا شیرین صحرایی رئیس اداره سواد آموزی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دزفول اظهار کرد: این تعداد سوادآموز در سال تحصیلی ۹۵ – ۹۴ با شرکت در دوره های آموزشی سواد آموزی ، تحکیم و انتقال در قالب یک هزار و ۵۵۰ ساعت ، با سواد می شوند.

وی با بیان اینکه سال گذشته ۲۰۰۰ سواد آموز از آموزش های نهضت سوادآموزی شهرستان دزفول برخوردار شدند اظهار داشت: برنامه ریزی برای آموزش این افراد در دستور کار قرار گرفته و آموزش این تعداد سوادآموز از تابستان امسال آغاز و تا خرداد سال آینده ادامه خواهد داشت.

شیرین صحرایی اضافه کرد: از این تعداد ۱۰۹۰ نفر در دوره سواد آموزی ،۳۷۱ نفر در دوره تحکیم و ۵۰۵ نفر نیز در دوره انتقال زیر پوشش دوره آموزش های سواد آموزی قرار خواهند گرفت.

رئیس اداره سواد آموزی مدیریت آموزش و پرورش شهرستان دزفول تأکید کرد: آموزش این سوادآموزان به صورت حضوری و غیر حضوری در مدارس دولتی و غیر دولتی ، پایگاه های مقاومت و دیگر اماکن انجام می شود.

وی با بیان اینکه آموزش ها از طریق معلمان به سوادآموزان ارائه می شود ، یادآور شد: همچنین به منظور برون سپاری فعالیت های این نهضت بخشی از آموزش ها به این افراد از طریق مؤسسه های مردم نهاد و نهادهای دولتی دارای مجوز ارائه خواهد شد.

بر اساس سرشماری سال ۹۰ نرخ باسوادی جمعیت ۱۰ تا ۴۹ سال شهرستان دزفول ۹۱/۴ درصد اعلام شد.

انتهای پیام/