به گزارش دزفول امروز: مراسم رونمایی از کارت شهروندی ویژه اتوبوس های شهری خطوط اتوبوسرانی دزفول با حضور مسئولین دزفول و اتوبوسرانان دزفول در سالن اجتماعات سازمان عمران شهرداری دزفول برگزار شد.

IMG_8457
“عباس پاپی زاد” نماینده مردم دزفول در مجلس شورای اسلامی، ضمن تقدیر از این اقدام گفت: کارت شهروندی یک اقدام زیرساختی در ارائه خدمات دهی به شهروندان است که علاوه بر کاهش هزینه ها زمینه را برای ارائه خدمات بهتر به شهروندان ارائه می کند.

وی با اشاره به صدور کارت منزلت برای بازنشستگان توسط شهرداری تهران افزود: با صدور این کار زمینه برای اقدامات مشابه و ارائه خدمات رایگان به بازنشستگان فراهم شده که امیدواریم شهرداری دزفول این موضوع را نیز در برنامه های خود قرار دهد.

IMG_8475
“محمدرضا کرمی نژاد” شهردار دزفول گفت: سیستم نصب شده در اتوبوس های خطوط شهری دزفول، بیش از این در ۱۰ شهر کشور نصب شده و سالها مورد استفاده قرار گرفته و به همین خاطر معایب آن بر طرف شده و به خوبی توانسته امتحان خود را در آن شهرها پس دهد.

وی از فعالیت ۸۲ اتوبوس خصوصی و دولتی برای جا به جایی مسافران درون شهری در دزفول خبر داد و گفت: تعداد زیادی از این اتوبوس ها به این سامانه مجهز شده ونیمی از ۱۰ ایستگاه در نظر گرفته شده برای خرید و شارژ کارت های بلیط راه اندازی شده است.

شهردار دزفول افزود: با تکمیل این مجموعه در روزهای آینده بلیط های کاغدی به طور کامل جمع آوری شده و بلیط اتوبوس های خطوط شهری دزفول تماما الکترونیکی خواهند شد.

کرمی نژاد این طرح را در راستای تحقق شهر الکترونیک اعلام و گفت: اقداماتی نیز برای هوشمندسازی سایر خدمات شهری مثل پارکینگ ها و دیگر خدمات ارائه دهنده توسط شهرداری در حال انجام است.

IMG_8460

در ادامه یکی از کارشناسان به توضیح عملکرد سیستم به اتوبوسرانان پرداخت و به سوالات آنها پاسخ داد.

IMG_8486
همچنین در حاشیه این مراسم رانندگان اتوبوس های درون شهری با بیان مشکلات خود از جمله معیوب و یا فاقد کولر بودن اتوبوس ها، نبود جایگاه مناسب برای استراحت رانندگان، عدم پرداخت بسته های حمایتی و پایین بودن نرخ بلیط اتوبوس ها به شهردار دزفول پرداختند که شهردار دزفول با بیان قول هایی، سه نفر از منتخبین اتوبوسرانان و مسئول سازمان اتوبوسرانی دزفول را مسئول پیگیری این مشکلات و ارائه راه حل ها کرد.
انتهای پیام/