به گزارش دزفول امروز: دکترسید وحید رضوی‌طوسی امروز در گفت‌و‌گو با روابط عمومی دانشگاه جندی شاپور دزفول، اظهار کرد: مسابقات دانشجویی پل‌های فولادی هرساله توسط انجمن سازه‌های فولادی با همکاری انجمن شبیه‌سازی سازه‌ها، میان دانشگاه‌های معتبر کشور برگزار می‌شود.


وی افزود: دوم خرداد نیز دانشگاه تربیت مدرس تهران میزبان چهارمین دوره این مسابقات بود.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول به حضور تیم پایا از این دانشگاه به عنوان تنها نماینده خوزستان در این مسابقات اشاره کرد و گفت: پل فولادی ساخته شده توسط تیم هفت نفره دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه (متشکل از آقایان حامد صابری، مصطفی خوشچهره، رضااحمدی،رضادیناروند کامیار اسلامی و خانمها نرگس گنجه خور دزفولی، سیده حمیده یاسری نسب) که برای نخستین‌بار در این مسابقات شرکت می‌کردند توانست در مجموع مقام دوم این مسابقات را به‌دست آورد.

دکتر رضوی‌طوسی ادامه داد: تیم دانشگاه ما توانست در بخش معماری بصری و زیبایی پل مقام دوم، دفترچه محاسبات مقام نخست، سختی و مقاومت مقام سوم، اقتصادی مقام دوم، کارایی مقام نخست و در مجموع مقام دوم را کسب کند.

وی با بیان اینکه گردآوری اطلاعات مورد نیاز و طراحی اولیه این پل یک سال به طول انجامید، تصریح کرد: ایجاد تغییرات جهت بهبود طرح و رسیدن به طرح نهایی برای ساخت نمونه اولیه پس از ۱۸ ماه تلاش در فروردین ماه سال جاری به اتمام رسید و بلافاصله ساخت نمونه نهایی جهت شرکت در مسابقات با اعمال تغییراتی جهت ساده‌سازی و افزایش سرعت مونتاژ آغاز شد و در اواخر اردیبهشت ماه امسال به اتمام رسید.

عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول تاکید کرد: تمام مراحل از جمله طراحی، ساخت و اجرای این پل فولادی به همت دانشجویان مهندسی عمران دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول و در کارگاه همین دانشگاه صورت گرفت.

به گزارش روابط عمومی، تیم پایا تحت نظر انجمن علمی عمران در سال ۹۲ به سرپرستی سید وحید رضوی‌طوسی در دانشگاه جندی شاپور دزفول آغاز به‌کار کرد.

انتهای پیام/