به گزارش دزفول امروز به نقل از ایرنا: در دو سال گذشته هزاران قطعه سکه تقلبی با عنوان عتیقه و زیرخاکی از سوی افراد شیاد و کلاهبردار به افراد ساده لوح در دزفول فروخته شده است.

کشف و ضبط دو هزارو ۵۰۰ سکه تقلبی در سال گذشته و دستگیری تعدادی کلاهبردار در دزفول ، کشف ۷۰۰ سکه تقلبی از سه نفر کلاهبردار حرفه ای در اردیبهشت ماه امسال و اکنون نیز کشف ۵۰ قطعه سکه تقلبی از سوی نیروی انتظامی

این سوال را موجب شده که چرا هشدارهای نیروی انتظامی در این خصوص از سوی مردم جدی گرفته نمی شود.

فرمانده انتظامی شهرستان دزفول آخرین مورد کلاهبرداری با عنوان سکه طلای تقلبی را معامله ۵۰ قطعه سکه از سوی یک فرد کلاهبردار در این شهر عنوان کرد و گفت:فرد شیاد قصد داشت تعداد ۵۰ سکه تقلبی را به عنوان سکه طلای عتیقه به فروش برساند که شناسایی و دستگیر شد.

سرهنگ احمد چنداز افزود:افراد شیاد و کلاهبردار با ارسال پیامک با عناوین مختلف مبنی بر پیدا کردن سکه طلای عتیقه و قصد فروش آنها به قیمت ناچیز افراد ساده لوح را به سر قرار کشانده و از آنها کلاهبرداری می کنند.

وی با اشاره به شیوه و شگرد این افراد بیان داشت:افراد کلاهبردار در این پیامک ها خود را فردی عشایر چادرنشین معرفی کرده که اخیرا تعدادی سکه طلا و مجسمه قدیمی را پیدا کرده و از آنجا که کسی را در دزفول نمی شناسد به قرآن متوسل شده و از طریق استخاره شماره تلفن شما را پیدا کرده ایم.

سرهنگ چنداز گفت:این افراد شیاد با این روش افراد ساده لوح را به مکانی خلوت و بیرون شهر کشانده و سکه های تقلبی را به مبلغی هنگفت فروخته و متواری می شوند.

این مقام انتظامی افزود:ماموران نیروی انتظامی در چند روز اخیر با انجام تحقیقات گسترده موفق به شناسایی یک کلاهبردار حرفه ای و سابقه دار در دزفول شدند.

وی گفت:فرد شیاد و سابقه دار هنگام دستگیری تعداد ۵۰ سکه تقلبی به همراه داشت.

سرهنگ چنداز افزود: متهم به مراجع قضایی معرفی شد اما مردم باید هوشیار باشند و فریب پیامک های افراد شیاد را نخورند.

وی به شهروندان توصیه کرد در صورت دریافت پیامک از سوی افراد کلاهبردار و فرصت طلب تحت عنوان پیدا کردن گنچ به پلیس ۱۱۰ اطلاع دهند.

توصیه و هشدار فرمانده انتظامی دزفول به شهروندان در خصوص کلاهبرداری تحت عنوان سکه تقلبی در حالی است که پلیس در دو سال گذشته بارها در این رابطه به مردم هشدار داده است.

انتهای پیام/