به گزارش دزفول امروز: مراسم رسمی سال جدید تحصیلی حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول با حضور علما، اساتید، طلاب و برخی مسئولین دزفول در حوزه آیت الله قاضی دزفول برگزار گردید.

IMG_4455

حجت الاسلام «منصور کیانی» مدیر حوزه آیت الله قاضی دزفول، سال تحصیلی را سال ترقی علمی و معنوی خواند و گفت: پیش از این مدرسه علمیه آیت الله قاضی دزفول تنها دروس سطح اول و دوم را ارائه می داد ولی امسال این مدرسه سطح سه و آغاز درس خارج را شروع کرده است.

وی با بیان اینکه درس خارج پایه ای برای عالی ترین سطح حوزه است، ادامه داد: تا کنون به صورت رسمی درس خارج که مورد تایید شورای مدیریت قم باشد در دزفول تدریس نشده که این موضوع موجب هجرت طلاب به شهرهای دیگر می شد که با آغاز تدریس درس خارج مانع از این هجرت می شود.

حجت الاسلام کیانی، استقبال از حوزه علمیه دزفول را بسیار خوب توصیف و ابراز کرد: امسال برخلاف سالهای گذشته در مقطع سیکل طلبه پذیرش نکردیم و تمامی پذیرش شدگان این مدرسه از مقطع دیپلم تا فوق لیسانس بوده است.

مدیر حوزه آیت الله قاضی دزفول ادامه داد: امسال در جذب طلاب جدید به حوزه سخت گیری بیشتری صورت گرفته تا نیروهای کیفی آماده به نبرد در میادین فرهنگی وارد حوزه شوند.

وی قبولی در آزمون سراسری، تست هوش، مشاوره پزشکی، مصاحبه حضوری همچنین قبولی در دوره ۲۰ روزه صرف و نحو و پشت سر گذاشتن دوره فشرده هشت روزه تهذیبی در قم مراحل جذب طلبه های ورودی جدید بود که حجت الاسلام کیانی آنها را برشمرد و گفت: هم اکنون ۲۳۰ طلبه در سطوح مختلف در حال تدریس در مدرسه علمیه بوده که امسال ۲۶ طلبه جدید به حوزه اضافه می شود.

IMG_4448

حجت الاسلام «حسین عبداللهی» از استاد حوزه علمیه، اخلاص را لازمه یک روحانی دانست و با بیان کرد: شتابزدگی و تنبلی در آموختن علم بی معنا است و طلاب تا مطلبی را به خوبی فرانگرفته اند نباید از کنار آن بگذرند.

وی نظام آموزشی حوزه را در عالم بی نظیر خواند و تاکید کرد: مباحثه در فهمیدن و تثبیت مطالب بسیار مهم است.

انتهای پیام/