به گزارش دزفول امروز: جلسه هماهنگی آموزش و پرورش دزفول و دهیاران بخش مرکزی دزفول به منظور هماهنگی های لازم برای آغاز سال تحصیلی جدید، صبح امروز یکشنبه در سالن جلسات فرمانداری ویژه دزفول برگزار گردید.


مدیر آموزش و پرورش دزفول، آمار بی سوادی در کل شهرستان دزفول را آماری تکان دهنده خواند و گفت: بر اساس شناسایی های صورت گرفته بیش از چهارهزار نفر از والدین دانش آموزان بی سواد هستند که برنامه ریزی برای سوادآموزی آنها در دستور این اداره قرار دارد.
“غلامرضا نصراله پور” تاکید کرد: برای سوادآموزی هیچ گونه مشکل مالی وجود ندارد و اداره آموزش و پرورش برای سوادآموزی جامعه هدف که سنین بین ۱۰ تا ۴۹ سال است هزینه می کند.
وی ادامه داد: مناطقی که دارای آمار بی سوادی بالا هستند شناسایی شده و معلوم است که در هر منطقه چند نفر بی سواد وجود دارد که امیدواریم همه دهیاران برای ایجاد فرهنگ سوادآموزی و ضرورت آن همکاری لازم را انجام دهند.
معاون مدیر کل آموزش و پروروش دزفول، با تاکید بر جلوگیری از ایجاد بی سوادی گفت: این مدیرت حمایت های لازم را از دانش آموزانی بی سرپرست و یتیم برای تحصیل انجام خواهد داد.
نصراله پور خطاب به دهیاران و مسئولین گفت: مدرسه متعلق به همه است و همه باید در بازگشایی هر چه بهتر مدارس و رفع مشکلات مدارس کمک کنند.
وی با تاکید بر اینکه آغاز سال تحصیلی امسال چهارشنبه اول مهر است، افزود: نباید حتی یک روز تحصیلی را از دست دهیم و برای اینکه مدارس حتما در روز چهارشنبه بازگشایی شوند، بازرسانی تعیین شده است.
” امید فخر مجدیان” با تاکید بر همکاری همه دهیاران با مدارس روستایی گفت: جلسه شورای سوادآموز بخش مرکزی با حضور دهیاران از این پس بصورت ماهانه برگزار و در آن مشکلات سوادآموزی روستاهای بخش مرکزی دزفول بررسی می شود.
انتهای پیام/