به گزارش دزفول امروز: سرهنگ “عبدالامیر محتشمی راد” فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، در این مراسم، طرح هجرت ۳ را طرحی بسیار بزرگ و اقدامی جهادی در راه سازندگی مدارس توصیف و گفت: جهاد با شکل و ابزار جدید همچنان ادامه دارد.

IMG_5131

وی افزود: توافق اولیه سپاه دزفول با آموزش و پرورش ۶ عرصه بود که با همت دانش آموزان و صرفه جویی های صورت گرفته این تعداد به ۱۴ آموزشگاه ارتقاء یافت تا بار دیگر گوشه ای از اقدام بسیجی و جهادی جلوگر شود.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول ادامه داد: علاوه بر دزفول، در سردشت نیز اقدامات خوبی در رابطه با طرح هجرت سه برگزار گردیده است.

IMG_5138

“غلامرضا نصراله پور” رئیس آموزش و پرورش دزفول نیز، ضمن تبریک فصل بازگشایی مدارس، یکی از مشکلات دانش آموزان امروز نداشتن مهارت در زندگی است، گفت: یکی از کارهای مهم این طرح، مهارت آموزی و تمرین کار گروهی و فرهنگی است.

IMG_5125

سروان”رضا صائمی نیا” فرمانده حوزه مقاومت بسیج دانش آموزی شهید فهمیده دزفول، در حاشیه این مراسم در گفتگو با خبرنگار ما در رابطه با اجرای طرح هجرت سه در دزفول گفت: توافق اولیه ما ۶ مدرسه بود که با صرفه جویی های صورت گرفت توانستیم با همان هزینه ای که برای زیباسازی ۶ مدرسه در اختیار داشتیم، این عرصه ها را به  ۱۴ عرصه برسانیم و در مدارس شهری کمتر توسعه یافته و مدارس مناطق محروم بیشتری این طرح اجرا شد.

وی ، خط کشی، رنگ آمیزی، فضاسازی نمازخانه و شعار نویسی را از جمله اقدامات صورت گرفته در طرح هجرت سه توسط دانش آموزان خواند و گفت: مجموعا۶۰۰ دانش آموز در دزفول و سردشت در این طرح مشغول فعالیت بودند که ۳۰ درصد آنها را دختران و ۷۰ درصد را پسران شامل می شدند.

IMG_5142

سروان “محمد حاجی حسین زاده ” فرمانده حوزه بسیج دانش آموزی شهید رجایی سردشت دزفول نیز در گفتگو با خبرنگار ما، گفت: تعداد عرصه های اجرایی در منطقه سردشت دزفول شامل ۱۷ آموزشگاه در بخش سردشت، شهیون، شیرین آب و شهرک حمزه  به همت دانش آموزان بسیجی منطقه به طور کامل اجرا شده اند.

وی از اجرای برنامه های متنوع عقیدتی فرهنگی ، برای دانش اموزان شرکت کننده در این طرح خبر داد و افزود: تمام دانش اموزان شرکت کننده در این طرح در قالب حلقه های صالحین سازمان دهی شدند.

انتهای پیام/