مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز با اشاره به استقبال طلاب از حوزه علمیه دزفول، تعداد طلاب این مدرسه علیمه را ۲۳۰ نفر خواند و گفت: بر اساس شیوه آموشی و پرورشی حوزه، طلاب تا پایه پنج باید شبانه روز در حوزه باشند که تا کنون بیش از ۱۷۰ طلبه در حوزه دزفول چنین وضعیتی دارند.

حجت الاسلام «منصور کیانی» با اشاره به عدم گنجایش و فرسوده بودن ساختمان فعلی حوزه، وضعیت ساختمانی حوزه علمیه دزفول هم شأن پیشینه علمی دزفول ندانست و ابراز کرد: دزفول تبدیل به یک شهر دانشگاهی شده که وجود تعداد بالای دانشجو در دزفول یک فرصت است که اگر از آن استفاده نشود تبدیل به تهدید خواهد شد.

وی با اشاره به پیشینه غنی علمی دزفول، تعداد طلاب دزفول به دانشجویان این شهر را یک به صد اعلام و افزود: اگر امکانات آموزش و پرورش و دانشگاه را به حوزه های دزفول مقایسه کنیم این نسبت یک به هزار است که اصلا قابل قبول نیست.

مدیر حوزه علمیه آیت الله قاضی، با اشاره به اینکه وضعیت حوزه دزفول در خوزستان خوب است، تصریح کرد: تقویت حوزه های علمیه علاوه بر تقویت فرهنگ از لحاظ امنیت و اخلاق نیز اثرات چشمگیری در جامعه خواهد داشت.

حجت الاسلام کیانی، از جذب نیروهای مستعد به حوزه خبر داد و با تاکید بر اینکه در این دو سال فعالیت حوزه هیچ گونه کمکی از نهادهای دولتی نشده است، از کمک مردم و خیرین به حوزه تقدیر کرد و افزود: از ۹ پایه حوزه مجبور به دو کلاسه کردن پایه های اول، دوم و سوم شدیم.

وی با بیان اینکه  نمی دانیم چه زمانی قرار است مظلومیت از نیروهای اصیل انقلاب برداشته می شود، ادامه داد: حوزه های علمیه با حداقل امکانات در حال ادای تکلیف در جبهه فرهنگی است و اکنون از ۷۵ کشور جهان در «جامعه المصطفی» قم در حال تعلیم علوم و معارف اهل بیت(ع) است.

خاتم الفقها و المجتهدین شیخ مرتضی انصاری، صاحب رسائل و مکاسب و از علمای برجشته جهان شیعه از دزفول رشد کرده و در دوران های گذشته حوزه های متعدد علمیه دزفول یکی از پر رونق ترین حوزه های علمیه کشور بوده بطوریکه چهل مجتهد همزمان در حوزه های دزفول مشغول به تدریس بوده اند.

از دو سال گذشته با توجه ویژه امام جمعه دزفول، حوزه علمیه آیت الله قاضی دزفول فعالیت و پویایی گذشته خود را آغاز و در طول این مدت رشد بسیار چشمگیری در جذب اساتید و طلبه در دزفول داشته است که البته ادامه این روند نیاز به کمک و مساعدت همه ارگان های فرهنگی و خیرین را دارا است.

انتهای پیام/