به گزارش دزفول امروز: شهردار دزفول از اجرای این طرح در سراسر شهر دزفول خبر داد و گفت: این طرح که همه ساله توسط این شهرداری اجرا می شود امسال نیز از دزفول آغاز و به مدت یک ماه ادامه خواهد یافت.

“محمدرضا کرمی نژاد” با بیان اینکه امسال جهت از بین بردن جوندگان موذی که باعث بروز مشکلات بهداشتی برای شهروندان می شوند از چند سم مختلف و روش زنده گیری استفاده می شود، افزود: شهروندان عزیز بمنظور همکاری با ما در این طرح از ریختن پسماند مواد غذایی در آب رو ها، جوی ها، فاضلاب ها و زباله ها بمدت یک ماه خودداری کرده و به فرزندان خود آموزش دهند که از تماس با لاشه های مردار حیوانات خصوصاً جوندگان خودداری نمایند.

وی سم بکار برده شده در این طرح را مورد تایید اداره یهداشت و اداره محیط زیست اعلام کرد و ادامه داد: این سموم فقط موجب اتلاف جوندگان موذی شده و ضرری برای سایر حیوانات و محیط زیست ندارد و صرفاً در محل هایی مانند زیر پل ها و داخل فاضلاب ها بکار می روند که فقط جوندگان به آن دسترسی دارند.

شهردار دزفول، از نصب تله هایی به منظور زنده گیری این جوندگان موذی خبر داد و گفت: علاوه بر زنده گیری، بمنظور مبارزه بیولوژیک تعدادی از این جوندگان مورد بررسی قرار گرفته و طبق طرح هایی که توسط کارشناسان امر ارائه شده، از این جوندگان زنده بمنظور نابودی خودشان استفاده خواهد شد.

کرمی نژاد افزود: پس از اجرای این طرح در هر محله بصورت روزانه لاشه های جانوران موذی که توسط سموم بکار رفته تلف شده اند ، جمع آوری و در محلی که بمنظور دفن آنها در نظر گرفته شده، با رعایت نکات بهداشتی و پاشیدن آهک، با نظارت کارشناس بهداشت امحا و دفن می گردند.

وی ضمن اطلاع رسانی و هشدار به شهروندان در خصوص رعایت نکات بهداشتی و ایمنی گفت: از طرق مختلف هشدارهای لازم در مناطقی که قرار است این طرح در آنجا اجرا شود، داده خواهد شد.

انتهای پیام/