فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز با اشاره به تاکید رهبر انقلاب در خصوص اقتصاد مقاومتی و توصیه به الگوگیری از بسیج در این عرصه، حاکم شدن فرهنگ  بسیجی در تمام عرصه ها را گره گشای مشکلات کشور خواند و گفت: فرهنگ بسیجی، فرهنگ «ایثار» و «ما می توانیم»  و صرف کردن فعل توانستن است. فرهنگی است که از حداقل امکانات حداکثر بهره وری را می دهد.

سرهنگ “عبدالامیر محتشمی راد” تاکید کرد: بسیح در راستای محرومیت زدایی و اقتصاد مقاومتی کارهای بسیار بزرگی در کشور انجام داده است.

وی اقدامات محرومیت زدایی ناحیه مقاومت بسیج دزفول را بی سابقه و جهادی خواند و تصریح کرد: اجرای پروژه های آبرسانی به روستاهای مناطق صعب العبور، بهسازی محل اسکان محرومین، ساخت حمام و سرویسی های بهداشتی، در منطقه احمدفداله از جمله این اقدامات است که برخی از آن ها در منطقه صعب العبور و محروم احمدفداله بی سابقه است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، اعطای وام اقتصاد مقاومتی به بسیجیان و افراد علاقمند به تولید را از جمله اقدامات، بسیج برای تکیه به اقتصاد مقاومتی و داخلی خواند و اظهار کرد: در حوزه پرورش  طیور، زنبور عسل، بلدرچین، مرغ بومی، صنایع تبدیلی، دامداری و خوداشتفالی و مشاغ خانگی وام اعطا شده است.

سرهنگ محتشمی، اقتصاد مقاومتی را تنها راه شکوفایی اقتصاد در جهت خودکفایی خواند و با بیان اینکه تنها راه شکوفایی اقتصاد کشور اعتماد به ظرفیت های داخلی است، افزود: همانگونه که در عرصه نظامی با تکیه بر اعتماد به نیروها و ظرفیت های داخلی موفق به  ساخت کلیه تسلیحات و موشک های مورد نیاز کشور شدیم که اکنون این سلاح ها در بازدارندگی بسیار موفق بوده و تبدیل به کابوسی برای ابرقدرتها و دشمنان شده است، باید همین فرهنگ و اعتماد به ظرفیت های داخلی در موضوعات اقتصادی نهادینه شود.

انتهای پیام/