به گزارش دزفول امروز: فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول در نشست مطبوعاتی خود با اصحاب رسانه، دفاع مقدس را از مصادیق واقعی غرور ملی و الگوی شایسته ای برای تمام دوران ها خواند و گفت: عزت و اقتدار امروز ما مرهون ایثارگری و شجاعت شهدا و رزمندگان ما در هشت سال دفاع مقدس است.

سرهنگ “عبدالامیر محتشمی راد” با اشاره به محاصره کامل اقتصادی و تجهیزاتی جمهوری اسلامی ایران در دوران دفاع مقدس، ابراز کرد: آمریکایی که امروز داعیه دوستی با ملت ایران را دارند و پیام نوروزی صادر می کند، در دوران انقلاب و پس از آن تا به امروز هر نوع دشمنی با ملات و دولت ایران که از دستش برآمده انجام داده است.

وی با برشمردن دسیسه های آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، ساقط کردن هواپیمای مسافربری ایران توسط ناو جنگی آمریکا را آخرین جنایت مشهود آمریکا علیه ملت ایران ذکر کرد و با اشاره به مذاکرات هسته ای، بررسی برجام را حق مراجع ذی صلاح دانست و ادامه داد: عده ایدر کشور پس از توافق   دچار توهم و خوش باوری شده اند.

سرهنگ محتشمی، تصریح کرد: افرادی در داخل و خارج کشور هستند که تلاش می کنند این مذاکرات را زمینه ای برای بازکردن جا پای آمریکا در داخل کشور کنند.

وی، وقوع انقلاب اسلامی در ایران را رهایی از نوکری آمریکا خواند و گفت: ما انقلاب نکردیم که پس از ۳۷ سال از گذشت انقلاب و تقدیم هزاران جوان شهید در راه استقلال و آزادی کشور، دوباره شاهد حضور مجدد آمریکا باشیم.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، شیفته شدن به خارج و غفلت از توانمندی های داخلی را مورد انتقاد قرار داد و با اشاره به روزی دهنده بودن خدا، تصریح کرد: رزق و روزی ما دست خدا است نه آمریکا که با حضور آمریکا مشکلات اقتصادی ما حل شود.

نیروی انسانی جوان، دانش و فن آوری، مواد اولیه، انرژی، بازار مصرف و سرمایه، مواردی بود که سرهنگ محتشمی از آنها بعنوان عناصر اقتصاد پویا نام برد و ابراز کرد: جمهوری اسلامی ایران از جمله ممتازترین کشورها در دارا بودن این شاخص ها است بطوریکه برخی کشورهای بزرگ دنیا نیز تمامی این عناصر را یکجا ندارند.

 وی افزود: شتاب علمی بالا، نیروی کار جوان، بازار مصرف ۸۰ میلیونی داخلی و بازار مصرف بزرگ منطقه ای از جمله امتیازات بالقوه کشور است که باید از آن نهایت استفاده را کرد.

این فرمانده نظامی، با اشاره به پیشرفت های چشمگیری صنعت دفاعی کشور، این پیشرفت ها را ناشی از خودباوری و همت متخصصان جوان کشور اعلام کرد و گفت: این پیشرفت ها که کشور را از بسیاری از تجهیزات بی نیاز کرده است، در حالی رقم می خورد که صنعت دفاعی ایران کاملا مورد تحریم قرار گرفته و حتی بودجه دفاعی کشور در بین کشورهای منطقه جزو پایین ترین بودجه های نظامی است.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول، مشکل کشور در حوزه اقتصاد را نبود فرهنگ کار و عدم خودباوری ذکر کرد و با تاکید بر اینکه تجربه نشان داده است که آمریکا هیچ خیری برای ما نخواهد داشت، تصریح کرد: سرنوشت اسق بار کشورهایی که به آمریکا اعتماد و توکل کرده اند، پیش روی ملت ایران است و هر کشور که پیشرفت کرده با بکارگیری ظرفیت های داخلی خود به آنجا رسیده است.

وی با اشاره به آمار بالای قاچاق کالا، اخذ مالیات های سنگین ۱۸۰ درصدی از تولید کننده دولتی را به شدت مورد انتقاد قرار داد و آنرا نشانه ای از عدم مدیریت صحیح اقتصادی در کشور خواند و افزود: مشکل اقتصادی ما راه حل سیاسی ندارد و باید بدنبال راه حل اقتصادی بر اساس خودباوری و استفاده از ظرفیت های داخلی گشت.

سرهنگ محتشمی، با بیان اینکه اقتصاد کشور، نیازمند خودباوری، همت، مدیریت صحیح و برنامه ریزی عالمانه است، خاطر نشان کرد: همزمان با برداشت محصولات کشاورزی در داخل، شاهد واردات گسترده همان محصولات به کشور هستیم که این نشان دهنده عدم مدیریت و برنامه ریزی صحیح است.

وی ادامه داد: ساده باوری است که تصور کنیم حضور هیئت های تجاری مختلف منجر به تحول اقتصادی در داخل خواهد شد چرا که هنوز هیچ گونه قراردادی منعقد نشده و این هیئت ها با هماهنگی کامل آمریکا به ایران آمده اند.

فرمانده ناحیه مقاومت بسیج دزفول تاکید کرد: قطعا اقتصاد داخلی بدون خودباوری و استفاده از ظرفیت های داخلی شکوفا نخواهد شد.

سرهنگ محتشمی همچنین، آمادگی مک دونالد برای تاسیس نمایندگی فروش فست فود در ایران را مورد اشاره قرار داد و گفت: به اندازه کافی در کشور فست فود وجود دارد اگر صادق هستند، شرکت مک دانل، شرکت ساخت موتورهای جت در ایران سرمایه گذاری کند.

انتهای پیام/