به گزارش دزفول امروز به نقل از خبرگزاری فارس؛ کریستین ورمث معاون وزیر دفاع آمریکا در امور سیاست گذاری در سخنانی در جلسه کمیته نظامی سنا اذعان کرده که از نگاه پنتاگون دولت بشار اسد در آینده نزدیک سرنگون نخواهد شد.

این مقام نظامی آمریکایی با اشاره به اینکه ارتش سوریه همچنان قدرت قابل توجهی در اختیار دارد تصریح کرد که ارتش سوریه اصلی‌ترین قدرت نظامی در عرصه میدانی سوریه است.

وی با اشاره به اینکه ارتش سوریه همچنان از حمایت قابل توجه ایران و روسیه برخوردار است، درباره راهبرد آمریکا در سوریه اظهار داشت که واشنگتن به حمایت از مخالفان میانه‌رو ادامه خواهد داد تا به هدفش برای سرنگونی اسد دست پیدا کند.

این اظهارات در شرایطی مطرح می‌شود که نیروهایی که توسط مقامات آمریکایی به عنوان میانه رو معرفی می‌شوند با وجود تبلیغات زیاد رسانه‌‌ای طی چندین نبرد با دیگر گروه‌های مسلح در شمال سوریه شکست‌های سنگین خورده اند و حتی برخی از آنها با جدا شدن از گروه‌های خود به تکفیری‌ها پیوسته‌اند.

آمریکا از اوایل تابستان امسال آموزش شبه نظامیان مخالف دولت سوریه را در ترکیه آغاز کرده و این شیه نظامیان که برخی از آنها از اعضای گروه‌های سلفی و برخی دیگر جدا شده‌های ارتش سوریه هستند که در ابتدای بحران به ترکیه گریختند، توسط رسانه‌های غربی با عنوان مخالفان میانه‌رو شناخته می‌شوند.

انتهای پیام/