مسئول پزشکان مسلمان بدون مرز جنوب کشور، در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز، با اشاره به حادثه منا از اعلام آمادگی پزشکان بدون مرز جنوب کشور برای اعزام به عربستان و کمک به حجاج آسیب دیده خبر داد و گفت: این اعلام آمادگی به رئیس آسیایی پزشکان بدون مرز اعلام شده که ایشان هم ضمن تشکر، به این پزشکان آماده باش دادند ولی تا کنون اجازه ای برای ورود به عربستان داده نشده است.

دکتر “محمد درچین” گفت: در رابطه با این حادثه، اعلام امادگی پزشکان بدون مرز جنوب کشور بویژه دزفول برای اعزام به عربستان داده شده که تا کنون ۱۵ نفر از پزشکان متخصص، پرستاران و تکنیسین های بیهوشی از دزفول آمده اعزام هستند که به محض اعلام نیاز عربستان،  به سرعت برای کمک به حجاج آسیب دیده به این کشور اعزام می شوند.

وی کمک به حجاج آسیب دیده را وظیفه ای انسانی و اسلامی خواند و ادامه داد: برای کمک به حادثه دیدگان منا، جنوب کشور و آذربایجان در اولویت قرار گرفته اند که اگر نیاز بود این پزشکان به عربستان اعزام می شوند.

مسئول پزشکان مسلمان بدون مرز جنوب کشور، هدف اصلی پزشکان بدون مرز کشور را امدادرسانی به حادثه دیدگان داخل کشور عنوان کرد و گفت: اگر حادثه ای در کشور رقم بخورد که نیاز به حضور پزشکان از سراسر کشور برای امدادرسانی به حادثه دیدگان باشد، پزشکان بدون مرز پس از فراخوان به سرعت به محل اعزام می شوند که تا کنون در نقاط مختلف کشور پزشکان بدون مرز به حادثه دیدگان خدمات درمانی کاملا رایگان ارائه داده اند.

این کلینیکال انکولوژیست از دانشگاه دمشق، با اشاره به فعالیت پزشکان بدون مرز در کل دنیا، از فعالیت پزشکان مسلمان بدون مرز در کشورهای اسلامی خبر داد و تصریح کرد: پزشکان بدون مرز ایران علاوه بر اعزام به مناطق حادثه دیده داخل کشور تا کنون اعزام برون مرزی به کشورهای مختلف اسلامی داشته که آخرین مورد آن کمک رسانی به کشورآفریقای جنوبی بود.

مسئول پزشکان مسلمان بدون مرز جنوب کشور یادآور شد: با توجه به اینکه اعلام آمادگی پزشکان بدون مرز یک بسیج عمومی پزشکان بدون مرز از سراسر کشورهای مسلمان است بسته به محل حادثه، با توجه به اعلام نیاز کشور حادثه دیده، هر کشوری که نزدیکترین مسافت و سریعترین زمان برای رسیدن به حادثه دیدگان را داشته باشد، تیم های آن کشور به محل حادثه اعزام می شود.

انتهای پیام/