مسئول پژوهش سرای جوان بسیج دزفول در گفتگو با خبرنگار دزفول امروز از برگزاری اولین سمینار نخبگان علمی دزفول بعنوان یک رویداد مهم علمی خبر داد و گفت: این سمینار با حضور ۱۵۰ مخترع و نخبه از شهرستان دزفول با حضور ریاست بنیاد نخبگان خوزستان و  ریاست سازمان علمی پژوهشی و فناوری خوزستان روز یکشنبه پنجم مهرماه در سالن اجتماعات ارشاد دزفول برگزار می شود.

“محمد لیمویی” گفت: این سمینار برای اولین بار است که در شهرستان دزفول برگزار و در آن با حضور مسئولین و نخبگان برجسته دزفول مشکلات تجاری سازی اختراعات بررسی و راهکارهای برطرف کردن آن مورد بررسی قرار می گیرد.

وی، محورهای اصلی سمینار نخبگان را شناسایی نخبگان شهرستان، بیان مشکلات و پیشنهادات نخبگان شهرستان برشمرد و تصریح کرد: از موضوعات مهمی که قرار است در این سمینار برگزار شود، بررسی تشکیل شعبه ای از بنیاد ملی نخبگان در دزفول است.

این نخبه علمی، با اشاره به شناسایی ۱۵۰ مخترع در دزفول، تشکیل شعبه ای از بنیاد ملی نخبگان در دزفول را ضروری دانست و اظهار کرد: یکی از مشکلات اساسی نخبگان، تاخیر چند ماهه در بررسی اختراعات به منظور تجاری سازی است که تشکیل شعبه ای از بنیاد ملی نخبگان در دزفول می تواند بسیاری از این مشکلات را رفع و فرایند اداری آن را تسریع بخشد.

انتهای پیام/