به گزارش دزفول امروز: معاون پژوهش و برنامه ریزی اداره کل آموزش و پرورش استان خوزستان در حاشیه مراسم بازگشایی مدارس در جمع خبرنگاران دزفول، جایگاه خوزستان در حوزه پژوهش دانش آموزی و پژوهش معلمان را جایگاه خوبی توصیف کرد و گفت: هم اکنون با انبوهی از نولید مقالات علمی معلمان در در علوم مختلف هستیم که این انگیزه برای تولید علم و مقالات در بین معلمان خوزستان روز به روز در حال افزایش است.

“حرج چلداوی” با اشاره به اجرای  برنامه “مدرسه محوری” در سطح مدارس، افزود: امیدواریم  با برنامه “مدرسه محوری” دانش آموزان به اوج شکوفایی برسند و استعدادهای آن ها در جهت حفظ و حراست از آرمانهای مقدس انقلاب و میهن اسلامی شکوفا بشود.

وی با انتقاد از کاهش بودجه پژوهشی با بیان اینکه انجام پژوهش بدون تخصیص اعتبار امکان پذیر نیست، از سرمایه گذاری گسترده استان برای بهبود جایگاه خوزستان در قبول شدگان کنکور خبر داد و تصریح کرد:  امسال در کنکور پنج پله صعود کردیم و به جایگاه ۲۱ کشور در آمار قبولی های کنکور رسیده ایم.

معاون پژوهش و برنامه ریزی آموزش و پرورش خوزستان، تدوین برنامه یک ساله برای کنکور ۹۵ را مورد اشاره قرار داد و گفت: این برنامه یک ساله از مدرسه تا ستاد برنامه ریزی های لازم را انجام داده و در حال حاضر تمامی مدارس استان برای کنکور ۹۵ دارای برنامه هستند که با پشتیبانی های استاندار، امسال نیز آمار قبولی های خوزستان در کنکور با ارتقا مواجه شود.

چلداوی ، همچنین نقش خیرین را در کمک به آموزش و پرورش بسیار با اهمیت توصیف و با بیان اینکه آموزش و پرورش هم به خیرین مدرسه ساز و هم خیرین آموزشی نیاز دارد، گفت: بدون خیرین کار آموزش و پرورش تعطیل است.

انتهای پیام/