به گزارش دزفول امروز: حجت الاسلام “سید محمدعلی قاضی دزفولی” امام جمعه دزفول، در خطبه های نماز عید قربان که با حضور جمعی از مؤمنین و اقشار مختلف مردم دزفول در مصلای امام علی(ع) این شهر برگزار گردید، ضمن تبریک عید بزرگ قربان،تقوای الهی را پیروزی بر نفس و مطیع خدا تعریف و گفت: عید قربان، عید بندگی خدا است.

وی، زندگی انبیاء الهی را بسیار درس آموز خواند و اظهار کرد: یکی از درس هایی که از زندگی حضرت ابراهیم(ع) می توان استفاده کرد، عشق ورزیدن به بندگی خدا است.

امام جمعه دزفول، در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به سفر دبیر کل آژانس بین المللی اتمی به ایران، افزود: نباید در مقابل فشارهای دشمن کم آورد و مسئولین از موضع حکمت و عزت به سخنان مقامات خارجی پاسخ دهند.

حجت الاسلام قاضی، با انتقاد از تغییر موضع سازمان های بین المللی تحت فشار مستکبران جهانی، تاکید کرد: “مرگ بر آمریکا” یک شعار نیست بلکه یک اعتقاد  است و آمریکا نشان داده که در این سالها هیچ گاه دشمنی اش با ملت ایران را کاهش نداده و از هر فرصتی برای ضربه به نظام اسلامی و ملت ایران استفاده می کند.

وی برائت از مشرکین را لازمه حج ابراهیمی خواند و با بیان اینکه حجی که در آن برائت از مشرکین صورت نگیرد، حج آمریکایی است نه حج ابراهیمی، تصریح کرد: ذات استکبار دشمنی با اسلام است.

امام جمعه دزفول با تاکید بر اینکه به آمریکا هیچ اعتمادی نداریم و نباید دشمنی آمریکا فراموش شود، خاطر نشان کرد: عده ای، دشمنی را که نمی خواهد سر به تن ملت ایران باشد را بعنوان دوست معرفی می کنند که به هیچ شکل پذیرفتنی نیست.

رئیس شورای فرهنگ عمومی شهرستان دزفول، با اشاره به پیام رهبری به حجاج، لبیک حجاج را لبیکی همیشگی و وظیفه ای تاریخی خواند و ابراز کرد: باید حج ابراهیمی در ابعاد جهانی نشان داده شود.

وی وظیفه علمای دینی برای برطرف کردن گرفتاری های امت اسلامی، وظیفه ای سنگین توصیف و با انتقاد از برافروختن آتش های مذهبی توسط برخی علمای دینی، گفت: علت اصلی گرفتاری مسلمانان، سیاست های شرارت امیز آمریکا در منطقه و از سوی دیگر جنایات اسرائیل و اهانت های مکرر به مسجد الاقصی است.

امام جمعه دزفول همچنین، سقوط جرثقیل در مکه و کشته و زخمی شدن عده زیادی از حجاج را مورد اشاره قرار داد و گفت: حادثه تلخ مکه نشان دهنده مسئولین سعودی است.

انتهای پیام/